Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok nyilatkozni...

Hogyan tudok nyilatkozni arról, hogy megtiltom, hogy halálom után szervdonor legyek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 30. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Majd halálod előtt ordibáljad, hátha meghallja valaki.
2022. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az írásos tiltakozó nyilatkozatot személyesen, ajánlott postai küldeményként vagy háziorvosa közreműködésével az Országos Vérellátó Szolgálatnál működő Nemzeti Szerv- és Szövetdonációs Tiltakozások Regiszteréhez (NSZTR) kell eljuttatni, mely intézmény jogszabályi felhatalmazás alapján ezeket a dokumentumokat jogosult kezelni."

2022. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Önző vagy?
2022. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Én legszívesebben az összes szervemet odaadnám valakinek. Olyanok lennének, mint a horcruxok. 😂😂😂
2022. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell önzőnek lenni? Orvosnént én figyemen kívül hagynám az ilyen nyilatkozatod
2022. márc. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Na igen, 5-ös, ezt gondolom még sokan mások is így csinálják.

Miért is nem lepődtem meg...

De meg különben is, ki az a hozzátartozó, aki megnézi, hogy boncolás után minden szerve megmaradt-e az elhunytnak?


Kérdező, hidd el, hogy a potenciális donorokat az agyhalál bekövetkezte után jobban gondozzák a szervkivételig, mint életében.:D

2022. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, hihetetlen milyen orvosok vannak manapság. Ennyit ér az orvosi eskü, amiben az is benne van, hogy a betegek jogát tiszteletben kell tartanod? Akár tetszik neked, akár nem. Még szerencse, hogy nem teheted meg, hogy az ilyen nyilatkozatot figyelmen kívül hagyd. Másrészt nem tartozik rád, hogy miért önző valaki ezzel, joga van mindenkinek így dönteni. Remélem, soha nem fogsz te vagy az ilyen hasonló ,,orvosok” kezelni engem.
2022. ápr. 1. 11:01
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Fére értetted, nem vagyok orvos. #5voltam
2022. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
De attól még egy görény vagy
2022. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#5


De azért gondolom az élet más területein kézzel-lábbal harcolsz azért, hogy egyedül te dönthess a saját tested felett. Lol.

2022. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!