Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból baj, hogy bejelölt...

Lehet abból baj, hogy bejelöltem a rendőröket?

Figyelt kérdés

Volt egy cserbenhagyás gázolásos büntetésem, több nyomozó foglalkozott az üggyel, de ennek vége, mert a rendőrség már nem nyomoz. Most facebook-on bejelöltem mind az 5 rendőrt és küldtem nekik közlekedésről szóló videót. Lehet belőle baj, hogy szólnak mondjuk bíróságnak, hogy egy bűnös bejelölgeti a rendőrség tagjait, vagy magánéletük és annyi, hogy tiltanak? Zaklatás, hivatalos személy befolyásolása fennállhat?

Van navos, katona, tűzoltó ismerősöm is fb-n. Csak láttam hasonló kérdést a múltkor.



2022. ápr. 4. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegedi zaklató?
2022. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nem.


Bár én azt sem értem, hogy ki az a barom, aki kirakja oda magát? Nem félti a családját?

2022. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Szegedi zaklató?"

Nem.

Esztergomi és pizzafutár voltam akkoriban. De ez szerintem mindegy.

Egyébként visszavontam a jelölést, meg az üzeneteket, de lehet így is megkapják az üzenetet és látják, hogy bejelöltem, de azt is visszavontam.

2022. ápr. 4. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
A facebookon azt csinálsz amit akarsz. Senkinek semmi köze hozzá. Ha zavarja őket akkor letiltanak mert joguk van hozzá. Ezzel le is van zárva az ügy. Persze ha megfenyegeted őket az már komolyabb dolog, de ha ilyen hülyeségeket küldözgetsz nekik az tök mindegy. Max letiltanak majd.
2022. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem jelentettem fel senkit, aki bejelölt, vagy küldött Nekem üzenetet. Aki a munkámmal kapcsolatban írogatott, azokat megkértem, hogy hivatali időben keressenek a hivatali telefonszámomon, a facebookon a "magánéletemet" élem.

Zsigerből nem jelölök vissza mindenkit, csak akit tényleg ismerek és fontos számomra, hogy az "ismerőseim" között ott legyen. Ügyfelek kizárva...

2022. ápr. 8. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De ez nem zaklatás, ha valaki bejelől vagy öt fő rendőrt és küld egy üzenetet is hozzá.

Az lenne a zaklatás, ha egy embernek, vagy ha mind az ötnek küldözgetné rendszeresen az üzeneteket és olyan tartalom is lenne benne, ami nem jó.

2022. ápr. 8. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Zaklatás az, amit a másik fél akként él meg.


Ha jelzi Neked, hogy köszöni, de inkább ne tedd, Te meg ennek ellére is csinálod, akkor az már zaklatás.


Ha nem reagálja le, csak röhög magában egyet, akkor az nem éli meg zaklatásként, így nem is tesz ellene.

2022. ápr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!