Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszajár a vételi ár? (Ingatlan)

Visszajár a vételi ár? (Ingatlan)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szüleim futottak bele olyanba hogy múlt év szeptemberében vettek egy házat, jelenleg ebben a házban benne van 18,5 millió forintjuk, még kellene bele 7 millió FT.

Először letettek 2,5 millió FT előleget, majd az adás vételi szerződés szerint bele fizettek 16 millió FT-ot, maradékot pedig hitelben szerették volna fizetni, nincs ezzel probléma viszont itt van az első probléma a szerződésben az eladó ügyvédje nem rögzítette hogy hogy szeretnék azt a maradék 7 milliót fizetni, de a szerződésben is vannak tartalmi hibák mint nem a tényleges telekméret volt feltüntetve, a maradék 7 millió forrása. Utána az adás vétel közben kiderült hogy nincs minden rendben, egész pontosan nincsennek rendbe a ház papírjai, ez egy újra épített ház viszont nincs róla új tervrajz, se energetikai besorolása, osztályzása, és a telek viszonyok sincsennek teljesen rendben, valamint a ház hivatalos címével is problémák vannak mivel a kapott címre ami helyrajzilag a telekhez tartozna, azt nem találják, nem kapunk rá leveleket, számlákat. Fontos hogy az adás vétel pillanatában ezekről a tényekről nem tudtak a szüleim, viszont nehezítő tényező hogy nincsennek tanuk, még engem se hívtak el valamiért. ezek tényében hitelt nem tudnak a lakásra felvenni mivel nem nyilvánították összkomfortosnak. Pedig mi mindent megtettünk beköttettük a villanyórát stb., valamint személyi hitelt se kapnak már. Na most az eredeti tulajdonos fontos hogy még az ő nevén van az ingatlan, nem akarja vissza adni a pénzüket, azt mondja hogy az jár neki valamint hogy oldják meg szerezzenek pénzt. Most beszéltünk egy ügyvéddel és azt mondta hogy tényleg jobban járnánk ha fizetnénk.

Az lenne a kérdésem hogy most ez igaz, tényleg nem járna vissza nekik a pénz? vagy hogy lenne támadható ez a szerződés? Nem lehet ezek tényében az eredeti állapotok visszaállítását kérelmezni? Non-plus ultra hogy a addig amíg ott áll nála 18,5 forintunk addig most már bérleti díjat is követelne magának.


Mi tévők legyünk? Én ugyan tudnék rá személyi hitelt felvenni de tényleg de én akkor mit csináljak szeretem a szüleim de én Pesten képzelem el a barátnőm és egyéb okok miatt a jövőm nem itt Kecskeméten valamint most jelenlegi viszonyok közt 7 millió FT felvétele öngyilkosság lenne személyi hitelben főleg úgyhogy egy milliót már bele raktam hitelből a villanyórára és hogy szüleim rendezzék a saját tartozásaikat a hitel miatt, meg erre egy házra aminek a papírjai rendbe sincsenek? mi lesz ha pár éven belül ez belterület lesz és bekérik az épület adatait, én ezt még a szüleimért se szeretném bevállani de azt se akarom hogy 18,5 millió forintjuk mennyen a levesben!


Köszönöm a válaszokat előre is nagyon!



2022. ápr. 6. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor foglaló nem is volt ? Ez esetben visszajárhat ha nincs semmi se rendben
2022. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Foglaló volt ezért voltak már bocsánat nagyon hülyék hogy az eladó ügyvédjével íratták a szerződést és nem vittek tanut a 2,5 millió amit előre fizettek az foglalóként van feltüntetve nem előlegként és nem lakóépület van a szerződésbe bele íratva hanem kivett tanya 🙃🙃, őszintén nem tudom hová rakták az eszüket de tényleg
2022. ápr. 6. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd! Ha a telekmeret sem, stimmel, akkor elallhatnak, csak egy jo ügyvéd kell hozza. Es a oenzt is visszakapjak, mert atlettek vervem
2022. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Ha foglaló akkor nem jár vissza csak az előleg.
2022. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azonnal forduljanak ügyvédhez!!
2022. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Amit kifizettetek előre azt már buktátok vissza biztos nem fogja adni!Hosszú évekig tartó pereskedés lesz belőle,ezt kerülendő érdemesseb kifizetni a teljes vételárat,családi összefogással rendezni az úgyet hogy a szüleidnek legyen hol lakni!Amig nincs kifizetve igen kérhet a tulajdonos albérleti díjat ha benne laknak használják a szüleid.Az ügyvédet nektek kellet volna vinni alapból!De hogy ilyen rendezetlenek az ingatlan viszonyai csak a személyi kölcsön jöhet szóba!De akkor vége lesz belátható időn belül az ügynek!
2022. ápr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!