Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan videót feltehetek...

Olyan videót feltehetek Youtube-ra ahol hazai társkereső oldalakat elemzek ki és a nyilvános profiljuk is látható volna a felhasználóknak?

Figyelt kérdés
Privát beszélgetés nem volna kitéve csak a nyilvános profil és a bemutatkozó szövegek amiket bárki láthat úgy is ha rákattint az oldalra.

2022. ápr. 11. 17:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
A társkereső ÁSZF-ében nyilván van adatvédelmi nyilatkozat. Ha nem eszerint jársz el, és kiadsz harmadik félként személyes adatokat, fényképet, azzal törvényt sértesz. Minimum leszedetik veled a tartalmat, de lehet, hogy bíróság elé visznek és nagyon megbánod a remek ötleted.
2022. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
#2 Egyre több küldi videós csinálja ezt. Annyira csak nem lehet para és ezzel személyi jogokat se sértek mivel nyilvánosak a profilok bárki megnézheti őket.
2022. ápr. 11. 17:37
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom külföldön hogy megy ez. De szerintem harmadik félként nem rendelkezhetsz regisztrációhoz kötött tartalommal.
2022. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Igen, törvénysértő.
2022. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ha valami jogi gond van vele a Youtube úgy is leszedi és ennyi vagy eleve fel se engedi tenni. Nem hinném, hogy engem ezért külön jogi felelősség terhelne.
2022. ápr. 11. 19:00
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Nézd már meg a társkereső szabályzatát. Bele van írva, hogy nem élhetsz vissza mások profiljával.
2022. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#6 De mi számít visszaélésnek? Mert egy ismertető elemző videó még nem feltétlenül esik bele ebbe a kategóriába.
2022. ápr. 12. 10:51
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Fogd már fel, hogy nem mutogathatod mások profilját.
2022. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Azért kipróbálom majd, legfeljebb tiltják a csatornát. Úgy is VPN-t használok mindenhova. Nagyobb baj nem lehet.
2022. ápr. 12. 11:07
 10/26 A kérdező kommentje:

Ezt küldte valaki nekem:


A szabad felhasználás esetei(részlet):

34/A. § * (1) A művet

a) a forrás, valamint az ott megjelölt szerző feltüntetésével kritika vagy ismertetés céljából, illetve

b) a mű felidézése, valamint humor vagy gúny kifejezése útján, karikatúra, paródia vagy stílusutánzat (pastiche) céljából

bárki felhasználhatja.

2022. ápr. 12. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!