Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól személyi jog sértés...

Mikortól személyi jog sértés a személyi jog sértés?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogx ameddig az arca nincs rajta a képen (az adott embernek), addig az nem törvénybe ütköző. Pl hasamra csapok csak a haja és a válla látszik, az is homályosan.
2022. ápr. 30. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Feltéve, hogy így senki nem tudja beazonosítani az illetöt, akkor nem gond.
2022. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem tömegfelvételről van szó (ott nem kell hozzájárulás), akkor az engedélyt már a kép elkészítéséhez be kell szerezned, majd külön egy esetleges publikáláshoz is. Nem megoldás az, hogy te engedély nélkül megcsinálsz egy képet, és azt "anonimizálod", hiszen a készítéshez ugyanúgy nem volt engedélyed, legfeljebb a bizonyítékot manipulálod vele. Attól, hogy valaki arcát elmosod, fel fogja ismerni magát a kép többi részéről is, ha például feljelentenek a kép miatt, lefoglalják az adathordozóidat és megtalálják a képeket.


"csak a haja és a válla látszik"

Valami fétisperverz vagy aki így gyűjt anyagot a spankbank-be vagy posztol recskafórumokra? Jaj

2022. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szemelyhez fuzodo jogokrol beszelunk, ugye?


Amig nem felismeheto, beazonosithato az adott szemely, addig minden tovabbi nelkul lehet a kepet hasznalni. De ha pl. keszitesz egy kepet valakinek a testerol amin jol felismerheto, beazonosithato tetovalas vagy egyeb ismertetojel latszik es a kepet fel is hasznalod, a, mar necces lehet.

2022. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2. kommenthez: OTT VAN A VÉGÉN HOGY "HASAMRA CSAPOK". példáulként mondtam. mert ha felülről fotózol valakit akkor csak az látszik...
2022. máj. 1. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!