Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyijog sértésnek felel meg?

Személyijog sértésnek felel meg?

Figyelt kérdés
Olyan szituációba keveredtem, hogy iskolában kötelező társastánc órán kell részt vennem. A tanárúr adott egy olyan lehetőséget, hogy mindenki választhat magának párt, de senki nem élt vele, mivel az osztályban senki nem ismeri a másikat nagyon és nem szerettük vna, hogy ha félreértés lenne abból, hogy kiszemelünk egy srácot és szimplán odaállunk, hogy majd mi táncolunk lehet a másik nem is szeretett vna. A tanár engem nagyon nem bír ezért rittig egy olyan személlyel rakott össze akit egyszerűen a jelenlétét sem birom elviselni egyszerűen egy légtérben alig birok vele meglenni és velerakott össze. És megis fenyegetett, hogyha nem táncolok vele,akkor mehetek az igazgatóhoz. Mindenki undorodik tőle. Normálisan kérten egy új párt, de rittig nem. Előre is köszönöm a választ. 16/l
2014. szept. 10. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
oh ember... hát az élet nem kívánságműsör. engem pl az angoltanár annyira nem csíp (pedig tudok angolul, ráadásul apukám amerikai) hogy 10 ponttal véletlen elszámolja a dogám meg ilyenek. de hát c'est la vie. :( Egyébként azt írtad, senki nem ismeri a másikat, akkor mért undorodik a sráctól mindenki? nekem is van hasonló kaliberű ismerősöm, csúnya, dagi, stréber, kocka, pattanásos de amúgy meg jófej. Lehet a tanár se tudja, hogy ti nem bírjátok egymást. Egyébként meg ez a "mehetsz az igazgatóhoz" a tanároknak csak berögzült szöveg. Pl egyszer bevittem egy zacskó vizet órára és azt mondták vigyem ki, vagy menjek az igazgatóhoz vele :D amúgy kérdésedre válaszolva, ez NEM személyi jogsértés. az hogy a másik nem bírja a másikat az nem az...
2014. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Személyijog sértés nem létező szókapcsolat, de személyiségi jogod sem sérült ám!

A módszer több évezredes iskolákban, munkahelyeken. Pedagógiai fogás.

Az iskola van érted, nem te az iskoláért. Gyakran szoktam érvelni ezzel, ha tanár viselkedését tartom helytelennek.

De van egy feloldhatatlannak látszó ellentét.

Míg az étteremben kérhetsz rántott húst meggyszósszal, ha arra vágy, iskolába elvileg azért jársz, mert a pedagógus többet tud nálad, bölcsebb, nagyobb tapasztalatokkal rendelkezik. Ezért bízod rá magad.

Na most ezt kétségbe lehet vonni - okkal, vagy ok nélkül -, de azért nagy általánosságban mégis csak a tanár az, aki azzal is szolgál, hogy vágyaid ellen is hat.

2014. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.
2014. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok

egyébként ez a "mehetsz az igazgatóhoz" olyan mint amikor anyukád azt mondja hogy "amíg nem tanulsz meg nem kapsz sütit" :D szóval érted szerintem mire gondolok... ez nem fenyegetés.

2014. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!