Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Távoltartási végzést akarok...

Távoltartási végzést akarok tenni a volt nevelő apám ellen. Mit érdemes erről tudni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta bánt mentálisan és majdnem sikerült elűznie engem a családból. Mióta anya kirúgta a házból, azóta mégjobban gyötör engem és anyukámat, mostmár nem csak mentálisan de fizikailag is. Volt amikor berontott a szobámba és meg akart verni. Szét verte a bútorainkat és egy széttört bútor darabbal kellett kikergetni. Mindezt a 9 éves öcsém előtt. Szóval kiskorú is veszélyben van mellette.


Az lenne a kérdésem, hogy ha ezt végig akarom csinálni akkor mire kéne számítsak? Mennyire lenne hosszadalmas a tárgyalás? Mennyire nehéz ezt megszerezni?


Egy kis plusz információ: Elmúltam 18, van munkám amiből fizethetném az ügyvédet, a bántalmazásra bizonyíték öcsém és anyukám, mint szemtanú illetve a pszichológusom, akinek elmondtam mit csinált és hogy miatta kezdtem el kiskoromban vagdosni magam (amit utána 5-6 évig folyamatosan csináltam).



2022. máj. 10. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy tárgyalás van csak távoltartás esetében, pár napon belül ki is tűzi a bíróság és valószínűleg meg is ítélik - 60 nap a max, amit adni tudnak.

Helyileg illetékes bíróságra adj be kérvényt.

2022. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!