Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ismert előadó számából...

Ha egy ismert előadó számából csinálok egy remixet, és azt feltöltöm pl. a youtube-ra, azzal megsértem a szerzői jogokat?

Figyelt kérdés
Ergo kaphatok büntetést?
2010. szept. 17. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Sztem igen. Valószínű, hogy törölni fogják. De attól függ, hogy miből csinálod. Magyarból sztem nem érdemes, de külföldivel megpróbálkozhatsz.
2010. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szerzői jogon belül a szomszédos jogok körében található a hangfelvételek előállítóinak védelme és az előadóművészek védelme! Nekik fő szabály szerint minden felhasználásért díjazás jár! Továbbá az előadóművész nevét fel kell tüntetni, és nem lehetséges az előadás olyan eltorzítása, vagy megváltoztatása, amely a becsületére vagy a hírnevére sérelmes! A hangfelvétel előállítójának szintén joga van arra, hogy a nevét feltüntessék!
2011. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is remixelek. És a youtube-ra töltöm fel.

No problem!

2011. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!