Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 6 hónapnyi TB tartozás esetén?

6 hónapnyi TB tartozás esetén?

Figyelt kérdés

Tehát fél évnél régebbi TB tartozás esetén megszüntetik a taj kártyám, eddig világos. Viszont akkor a továbbiakban nem növekszik a tartozásom összege a következő hónapokban? Megáll 51.000 forintnál?


Köszönöm ha valaki tudna erre válaszolni.


2022. máj. 14. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Konkrét választ nem tudok, de ha rászoruló vagy akkor van lehetőség kérni hogy az állam fizesse. Évente kell megújítani.
2022. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állam akkor fizeti, ha erre kérvényt adsz be, és úgy döntenek, hogy rászoruló vagy.De úgy tudom, ez már fennálló adósságra visszamenőleg nem vonatkozik.

Ha adósságod van, akkor nem vagy jogosult "ingyenes" eü ellátásra, amíg azt meg nem fizeted.Ettől függetlenül a tartozásod minden hónapban növekedni fog nem fizetés esetén, mivel ez egy adónem, amit mindenkinek kötelező megfizetni.Egyébként már egészségügyi szolgáltatási járuléknak hívják.

2022. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Járási hivatalnál lehet kérni, hogy 1 évig fizessék helyetted.
2022. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed hogy megszüntetik a taj kártyát?

Nekem 2020decemberétől nem volt tb-m 2021 decemberéig és nem szüntették meg a taj kártyámat. Nem állt meg 6 hónapnál a tartozás, 1 év volt, idén január elején rendeztem.


Amúgy hajléktalanoknak amikor visszazökennek a munka világába nekik 5 évre visszamenőleg követelik a tb tartozást, tehát ebből és az én példámból kifolyólag tuti nem áll meg a tartozás 6 hónapnál, akár megszüntetik a kártyád, akár nem, de nekem tényleg nem szüntették meg.

2022. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Nekem már ötszázötven ezer forintnál jár. (hála a kereszténykonzervatív fidesznek) De úgy vagyok vele hogy kötelesek ellátni és hétszeres tartozás felé nem mehet akkor már tök mindegy. Megfizetni pedig nem tudom csak a havi összeget, azt is nehezen.
2022. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös neked hogy lett 550.000 a tartozásod?
2023. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Úgy, hogy ez egy adónem, amit kötelező havonta megfizetnie minden aktív korú felnőttnek, aki épp nem nappali tagozaton tanul.
2023. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na jó 7-es, de 5 évnél régebbi elévül, és nem mindig volt ilyen magas mint most a tb. Ha átlag 9000-rel számoljuk, akkor az is csak 540ezer.
2023. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Kamatot is számolnak fel a késedelmes napokra.
2023. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy lehet hogy valakinek nincs kamat felszámolva? Pl. 4-es mikor 1 év tartozása volt. Azért mert csak utólag lett felkönyvelve neki, akkor mikor kiderült?
2023. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!