Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan, hogy a tb...

Létezik olyan, hogy a tb tartozás elévül?

Figyelt kérdés
2000.07.01-tôl 2002.10.31-ig nem dolgoztam ès a tb-t nem fizettem magam utàn. Elôtte 1998 dec-tôl 2000 jùni vègèig dolgoztam, majd 2002 nov.-tôl màig folyamatos munkaviszonyom van . Soha nem kaptam èrtesìtèst vagy felszólìtàst a tartozàsról. Elèvült vagy mèg követelhetik a tartozàs rendezèsèt ?
2015. febr. 23. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem ellenőriznek folyamatosan mindenkit.


Majd akkor fog ez kiderülni, amikor te kerülsz sorra, és téged ellenőriznek.


És nem akarlak elkeseríteni, de kétéves tartozás 14 év után milliós nagyságrendű lesz.

2015. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
elévült az már.
2015. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 13 éves tartozás már rég elévült! A mostani (azóta) szigorított szabályzás szerint is elévül a köztartozás hat év után.
2015. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
agától semmi nem évül el. Elévültetni kell. Ez egy forma kérelem. 5 + a tárgyév után. De ha eddig nem kaptál róla semmilyen kimutatást, akkor nincs tb tartozásod. Az önkormányzat fizette az ember után akkoriban. Utána szüntették meg ezt, nem olyan rég lehet kiesni a társadalombiztosításból.
2015. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es válaszolónak: Az önkormányzatok szociális osztályán kell kérvényezni, hogy átvállalják az álláskereső TB-fizetését, annyi változás van, hogy már nem alanyi jogon, hanem szociális rászorultsági alapon jár. Ha az egy háztartásban élők jövedelme nem éri el egy bizonyos összeget, akkor vállalják át.
2015. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a 98-as törvények?
2015. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.
2015. febr. 24. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!