Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy egy iskola (általán...

Igaz, hogy egy iskola (általánosiskola/középiskola) nem írhat bele olyan öltözködési, megjelenési előírást a diákok számára a házirendjébe, ami nem balesetvédelmi célú?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy hajfestés tiltása, testékszerek viselésének teljes, nem csak tesiórára vonatkozó tilalma, nadrág hosszúságára vonatkozó szabályok és stb. Valamikor olvastam olyat, hogy ezeket elvileg nem lehet házirendben korlátozni, viszont nem vagyok benne biztos, hogy hiteles volt a forrás, illetve nem is találom.

(Mielőtt belémállna valaki, hogy hú ezek a mai fiatalok a jogaikat annyira tudják, de a kötelességeiket nem, leszögezném, hogy már végeztem a középiskolával és csak kíváncsi vagyok)


Van valami erre vonatkozó jogszabály esetleg?



2022. máj. 16. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha a tanár azt mondja nem akkor köteles vagy úgy megjelenni az óráján ahogy kéri. A volt angoltanár általánosban mindig mondta, hogy a következő alkalommal kiküldi reszelővel a mosdóba. Mondjuk elég érdekes volt a körme színe. De a tanár nem méregből mondta, csak szépen, de jófej volt. És ez nem a komcsi időkben volt bőven nem.
2022. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Kapásból van olyan iskola, ahol kötelező az egyenruha viselése, pedig semmilyen balesetvéselmi előíráshoz nincs köze.
2022. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1

Én is találkoztam ezzel a jelenséggel, de az, hogy valami megtörténik az még nem egyenlő azzal, hogy szabályos. Mondjuk a gyakorlatban nem hiszem, hogy foglalkozna bárki is azzal, ha csak ennyi gond van egy tanárral/intézménnyel, de itt nem is ez a kérdés.

2022. máj. 16. 12:22
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 1,


az nem igaz.

Nekem is volt ilyen tanárom, pedig akkor még nagyobb volt a szájuk, csak azért is zöld körömlakkot használtam, meg ami feltűnő.


A tanár nem mondhatja meg,hogy hogyan öltözz vagy sminkelj.Kivéve persze, ha van erről írásos dokumentum a házirendben, amennyiben nincs, nem szólhat bele.


Ha nagyobb lesz a lányom és lesz olyan,hogy megpróbálja megmondani a tanár,hogy miként öltözzön vagy miként öltöztessem, majd bemegyek és eligazítom.

A pedagógusok közül nagyon sok a karót nyelt prűd nő.

2022. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

4: remek ötlet....

Aztán jól kipécézed ezzel a gyerekedet, és a tanár majd egyéb módszerekkel rá fog szállni...


tényleg annyira nehéz betartani ilyen szimpla előírásokat...?


Majd a munkahelyen is pampogni fog a lányod, vagy oda is bemész eligazítani a főnököt????

2022. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Beleírhat. Szia kérdező
2022. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#5 Ha valami nincs házirendben, csak valaki kitalálja, akkor az nem előírás. Szerintem például fontos, hogy senki ne hozzon önkényes "előírásokat", amik még a házirendben sincsenek benne.



Viszont a kérdésemnek a házirend jogi háttere a témája.

2022. máj. 16. 12:33
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5,


nem pécézheti ki, ugyanis arról tudni fogok.A tanár húzná a rövidebbet. Szerencsére,vége annak a korszaknak,hogy bármit megtehetnek.


Mi van, ha az előírás nem létezik,vagy nem írja le pontosan,hogy mit kell viselni és mit nem?


Munkahelyeken világosan,részletesen szabályozva van az öltözködési előírás.Iskolában pedig vagy nem létezik ilyen vagy pedig teljesen szubjektív módon van szabályozva, amit mindenki úgy értelmez, ahogy akar.



A tanár dolga az oktatás, nem az,hogy megmondja hogyan öltözködjön a gyerekem.

2022. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

#7: olvasd el a címoldalon akérdést! Eleve arra vonatkozik, hogy házirend!!!!


"Igaz, hogy egy iskola (általánosiskola/középiskola) nem írhat bele olyan öltözködési, megjelenési előírást a diákok számára a házirendjébe..."

2022. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

“ Nekem is volt ilyen tanárom, pedig akkor még nagyobb volt a szájuk, csak azért is zöld körömlakkot használtam, meg ami feltűnő.”



Na, ez azért nem szép hogy provokáltad. :/

2022. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!