Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy egy iskola (általán...

Igaz, hogy egy iskola (általánosiskola/középiskola) nem írhat bele olyan öltözködési, megjelenési előírást a diákok számára a házirendjébe, ami nem balesetvédelmi célú?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy hajfestés tiltása, testékszerek viselésének teljes, nem csak tesiórára vonatkozó tilalma, nadrág hosszúságára vonatkozó szabályok és stb. Valamikor olvastam olyat, hogy ezeket elvileg nem lehet házirendben korlátozni, viszont nem vagyok benne biztos, hogy hiteles volt a forrás, illetve nem is találom.

(Mielőtt belémállna valaki, hogy hú ezek a mai fiatalok a jogaikat annyira tudják, de a kötelességeiket nem, leszögezném, hogy már végeztem a középiskolával és csak kíváncsi vagyok)


Van valami erre vonatkozó jogszabály esetleg?



2022. máj. 16. 12:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
*hogy
2022. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!