Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A másodfokú ítéletet a törvény...

A másodfokú ítéletet a törvényszék vagy az elsőfokon eljáró bíróság küldi meg a per résztvevőinek?

Figyelt kérdés
Aki tudja a választ az kérem másolja be a jogszabályt.

2022. máj. 16. 20:57
1 2
 1/12 BlackSword ***** válasza:
29%
A másodfok...
2022. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2021 decembere óta nem kaptam meg.
2022. máj. 16. 21:29
 3/12 BlackSword ***** válasza:
59%
Menj be, kérdezz rá, nézz bele...
2022. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Polgári per esetén:

(2016. évi 2016. évi CXXX. törvény a polgári perrendtartásról)


387. § [Intézkedések a másodfokú határozat meghozatala után]


A másodfokú határozat írásba foglalása után az iratokat a bíróság nyolc napon belül megküldi az elsőfokú bíróságnak, amely az iratok hozzá érkezését követő tizenöt napon belül közli a felekkel a másodfokú eljárást befejező határozatot. Ha a másodfokú bíróság az ítélet kihirdetését elhalasztotta, a már írásba foglalt ítéletét a jelen lévő feleknek nyomban kézbesíti és ezt a jegyzőkönyvben is feltünteti.


Büntetőeljárás esetén:

(2017. évi XC. törvény a büntetőeljárásról)


455. § (1) A határozatot a jelenlévőkkel kihirdetés, egyébként kézbesítés útján kell közölni.


(2) A határozatot az egyesbíró vagy a tanács elnöke hirdeti ki, a kihirdetés során fel kell olvasni a rendelkező részt, ismertetni kell az indokolás lényegét, és azt szükség esetén meg kell magyarázni.


(3) * Az ügydöntő határozat kihirdetés előtt írásba foglalt rendelkező részét a jogorvoslati résszel együtt kézbesíteni kell a jelen nem lévő fellebbezésre jogosultaknak.


(4) Az indokolást is tartalmazó ügydöntő határozatot akkor is kézbesíteni kell az ügyészség, a vádlott, a védő, és a sértett részére, ha velük a határozat rendelkező részét kihirdetés vagy kézbesítés útján már közölték, egyébként az indokolást is tartalmazó határozatot - ha a határozat ellen a felsoroltakon kívül más fellebbezett - a fellebbezőnek kell kézbesíteni.


(5) Jogszabály határozza meg, hogy a határozatot vagy a határozat tartalmáról szóló tájékoztatást az e §-ban felsoroltakon kívül kinek kell megküldeni.

2022. máj. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Esetünkben a régi Pp volt az irányadó. Sajnos bemenni nem tudok mert a peres eljárás Budapesten volt én 300 km-re élek. A jogi képviselőmet meg egyszerűen nem tudom elérni. A gond az egésszel az hogy valószínűleg pervesztes lettem mert végrehajtást indított ellen az ellenérdekű fél. Ítélet hiányában miből kellet volna tudnom hogy fizetnem kell?
2022. máj. 17. 03:54
 6/12 anonim ***** válasza:

A Törvényszék az elsőfokra küldi vissza az anyagokat, és az elsőfok küldi azokat meg a feleknek.

Ez mindig így szokott lenni és a régi és az új Pp-ben is.


(Egyszer volt olyan, hogy a Törvényszék IS megküldte valamilyen okból, de ettől függetlenül utána az elsőfok is, és az minősült hivatalos átvételnek. A Törvényszéké meg tájékoztató jellegűnek.)

2022. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ítélet hiányában miből kellet volna tudnom hogy fizetnem kell?"


Ha van jogi képviselőd, akkor ő kapta meg elektronikus úton, és az olyan, mintha te vetted volna át. Te közvetlenül ilyenkor nem kapod meg.

Mindenképpen az ügyvéddel kellene beszélned. :s

2022. máj. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2022. máj. 17. 15:04
 9/12 A kérdező kommentje:
Az ügyvédem nem került elő viszont a mai napon megküldte nekem az ítéletet a Törvényszék. Most már csak az a kérdés mennyire jogszerű így a végrehajtás ha joghatályosan ma kaptam meg az ítéletet és 15 napon belül kell fizetnem. Természetesen kifizetem a megítélt összeget de a plusz 400.000 forint végrehajtási költséget jogtalannak tartom.
2022. máj. 18. 08:32
 10/12 anonim ***** válasza:
400.000,- Ft költség? Az meg hogy?
2022. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!