Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettek magánlaksértésé...

Feljelentettek magánlaksértésért, mire számíthatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Volt feleségemmel évekkel ezelőtt elváltunk, múlt héten a kisfiúnk nálam volt láthatáson. Amikor hazavittem a volt feleségemhez a gyermeket, akkor a volt feleségem ő maga engedett be a lakásba. Az előszobában beszélgettünk, megemlítettem neki hogy két hetente van láthatási jogom, és mostanában havi 1x tudom elvinni. Mondtam neki teljesen normálisan hogy jó lenne ha kéthetente vihetném. Erre ő teljesen begurult, elkezdett engem rángatni. Én egy újjal nem nyúltam hozzá, utána annyit mondtam neki hogy "nem vagy te normális". Majd ezután elmentem. 3 nappal később hívott a rendőrség hogy feljelentett magánlaksértésért, azt állítja a volt feleségem hogy engedély nélkül mentem be a lakásba és felszólítása ellenére nem hagytam el a lakást. Ezt persze én tudom hogy hazugság. Én el is mondtam a rendőrségen hogy hogyan is történt. Ezek után mire számíthatok? És ha azt hozzák ki hogy az exfeleségemnek igaza van, kaphatok ezért börtönt? (büntetlen előéletű vagyok)

2022. máj. 19. 10:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vagy bizonyíték hiányában megszüntetik az eljárást, vagy meghallgatják mindkettőtöket.

Mivel a meghallgatás előtt tájékoztatást kaptok arról, hogy a hamis tanúzás, hamis vád súlyosan szankcionálható, így az exednek muszáj lesz bevallania, hogy mégsem úgy történt, ahogy az a feljelentésben szerepel.

Te pedig elmondod a valódi igazságot.

2022. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!