Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez komolyan legális szerződés...

Ez komolyan legális szerződés lenne?

Figyelt kérdés

Még korábban bizonyos okokból a barátnőm nevére írattam valamit, elég nagy értékről van szó. Azóta szakítottunk, és nagyon csúnyán váltunk el. Sajnos én rontottam el a dolgokat, és teljes joggal dühös rám, viszont emiatt "igényt tart" arra, amit a nevére írattunk. Azt mondta, hogy úgy meg akar alázni, ahogy én megaláztam őt a tetteimmel; szóval kötünk egy szerződést, hogy amennyiben sikerül felhíznom a mostani súlyom duplájára, akkor visszakapom a tulajdonom. Elvileg beszélt ügyvéddel, és teljesen megoldható írni egy olyan szerződést, amiben kikötjük, hogy ha elérek x kilót, akkor átruházza rám ezt a bizonyos valamit.

Ez most komolyan legális lenne, vagy csak szórakozik ezzel, hogy egy ügyvéd ilyet mondott?


2022. máj. 19. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit irattál a nevére? Mekkora érték és milyen szerződéssel került a nevére?
2022. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne legális? Miben különbözik attól, hogy pl valaki köt egy szerződést a fiával, hogyha kitűnőre érettségizik, kap egy kocsit.
2022. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Alázd meg azzal, hogy továbblépsz és nem süllyedsz le a szintjére.

A tárgyak szart se érnek, az egészség minden.

2022. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Legalább teljesíthető lenne? Mekkora vagy most?
2022. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1: nem szeretném részletezni, de elég nagy érték ahhoz, hogy ha egy (saját) ügyvéd szerint is okés a dolog, akkor belemenjek... legális és visszavonhatatlan módon került hozzá sajnos

#4: nehezen. 76 vagyok most, szóval 152-t akar beleírni

2022. máj. 19. 21:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt eléggé elcseszted sajna. Egyébként létezik pl. opciós adásvételi szerződés, de hogy adott esetben mennyire tartaná be és mennyi vergődés lenne betartatni vele ha nem akarja az más tészta.
2022. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És ha aláírom, sikerül 152 kilóra híznom, de nem tartja be a szerződést? Beperelem, és a bíróságon ráállok egy mérlegre, majd utána kötelezik a teljesítésre? És ha a pereskedés elhúzódik évekig, akkor addig ilyen kövéren kell élnem, mert én vagyok a bizonyíték? Ez nekem annyira abszurd.
2022. máj. 19. 22:14
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért kérdeztem a részleteket, mert gondoltam, javaslok valamit visszaszerzésre, de ha nem, akkor nem.


Amúgy nem legális ilyen szerződést kötni

2022. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ebben a tekintetben beszéltem már ügyvéddel korábban, nem igazán vannak lehetőségeim a visszaszerzésre.. Ez az egyetlen esélyem
2022. máj. 19. 22:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy szerződést meg is lehet támadni, van pár olyan szitu, hogy érvényteleníteni,vagy semmissé lehet tenni a bíróságon. Pl nem voltál beszámítható, vagy a szerződés teljesítése elviselhetetlen, és méltánytalan hátrányt okozna (belehalhatsz, egészséged rámegy), de akár egy harmadik személy is érvénytelenítheti. Pl az új barátnőd, aki halálosan szeret aránytalan jogsérelem érné, ha szándékosan tönkremenne az egészséged.
2022. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!