Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben szülőként,...

Ilyen esetben szülőként, nagyszülőként, testvérként, tanárként ilyen esetben mit tennétek, lépnétek?

Figyelt kérdés

Adott egy 15 éves fiatal, akit egy nála erősebb társa megzsarol annak érdekében, hogy betársuljon a drogkereskedésbe. A gyerek úgymond "beleegyezik" a dologba és elindul az események sorozata. Nagyjából fél év után olyan helyzet alakul ki, amelyikbe a megzsarolt gyerek és több társa úgymond belebukik.


Kit kell jobban büntetni, aki végrehajt vagy azt, aki megzsarol valakit azért, hogy egy ilyen cselekménysort végrehajtson?


(A néhai nagynéném egyik unokájának a története és lényegében 2019-ben ért véget) Részleteket is fogok majd írni.



2022. máj. 22. 21:58
 1/9 A kérdező kommentje:

Ahogy jeleztem. A cselekmény jogrendszer elé kerüléskor 15 éves fiatalról volt szó. 2019-ben feltételesen szabadlábra helyezték.


A kezdetekhez vissza kell viszont menni 2014 legelejéig, amikor a fiút két idősebb és nála jóval idősebb srác megzsarol egy fotóval, amelyen intimnek tűnő helyzetben van egy olyan személlyel, akivel nem szabadna. A fiú a fotó elkészültekor nem volt teljesen józan állapotban, ezért nem is emlékezett arra, hogy valós lehet-e vagy sem a zsarolás alapján képező fotó alapján a következtetés.


A fenyegetés végül célt ér és a fiatal fiú belemegy abba, hogy bizonyos kábítószereket terjeszt az osztályában és az évfolyamtársai között, akikkel több szakkörön is együtt vesz részt. Az eladott termékeket és az értük kapott pénzt feljegyzi ugyan (erről nem tudnak a zsarolói) és a pénzből ő is kap.


Az ügy 6 hónap után vesz fordulatot, amikor egy olyan társa is jelentkezik, mint vásárló, akinek a nagybátyja rendőr. Ez utóbbiról egyébként a terjesztő mit sem sejt.

2022. máj. 22. 22:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én drogfüggő vagyok de soha nem adom tovább senkinek. Aki tovább adja az a börtönt kockáztatja. Így hiába zsarolnának, mert nincs olyan ami miatt kockáztatnám a szabadságom. Egyébként mindenki hibás, de a terjesztés tényleg gáz.
2022. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem hogy sok értelme van találgatni meg ötletelni, mikor te már tudod mi lett az ügyből.

Most azt akarod, hogy itt valaki elmondja a véleményét majd jól leírhasd, hogy miért nincsen igaza?

2022. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most nem egészen értem mire vagy kíváncsi.Ez így is, úgy is bűncselekmény.A zsarolás tényét azt be is kell bizonyítani, már ha jogi részét nézzük.


Családi szempontból meg azt kell megvizsgálni, hogy amennyiben tényleg zsarolták a gyereket, miért nem mert a családjához fordulni segítségért?

2022. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 Sőt, tovább megyek.Ezzel a családdal amúgy is valami baj van, ha a 15 éves gyerekről részegen, intim kép készült egy olyan személlyel, akivel nem szabadott volna.Meg hogyan került ő egy társaságba nála sokkal idősebbekkel a családja tudta nélkül?

Már nem azért, de itt a családdal van qrva nagy probléma elsősorban.A fiatalok, főleg a fiúk egyébként is nagyon befolyásolhatóak, sok hülyeségbe belemennek.Azon sem csodálkoznék, ha a gyereknek nem kellett volna kétszer mondani, hogy árulja a drogot, főleg, hogy pénzt is kapott belőle.Épp emiatt nehezen hiszem el, hogy kényszerítették rá, mert akkor nem adtak volna neki a pénzből.

2022. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "(meg)zsarolás" alatt? Zsarolás az is pl. hogy ha nem csinálod ezt meg ezt, akkor szólunk a barátnődnek, hogy megcsalod, de lehet, hogy kényszerítést értesz alatta, ill. más súlyosabb ügyet.

Abban az esetben, ha a "zsarolás" miatt valóban nem volt döntési helyzetben, stb. akkor nagy valószínűséggel felmentik, (bár azért lehet, hogy vizsgálni fogják, hogy valóban nem volt-e más lehetősége, miért nem szólt, stb.) és a zsarolót, kényszerítő felbújtót ítélik el sokkal súlyosabban.

2022. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#2 (tegnap 22:14)

"Én drogfüggő vagyok de soha nem adom tovább senkinek. Aki tovább adja az a börtönt kockáztatja. Így hiába zsarolnának, mert nincs olyan ami miatt kockáztatnám a szabadságom. Egyébként mindenki hibás, de a terjesztés tényleg gáz."


Amennyiben te drogfüggő vagy, akkor a te okfejtésed nem tudom mennyire releváns. Amennyiben csak ráfogtad a komment kedvéért, hogy drogfüggő vagy, akkor már teljes mértékben egyetértek veled.



#3 (tegnap 22:14)

"nem hiszem hogy sok értelme van találgatni meg ötletelni, mikor te már tudod mi lett az ügyből.


Most azt akarod, hogy itt valaki elmondja a véleményét majd jól leírhasd, hogy miért nincsen igaza?"


Én nem az ügy lefolyásával kapcsolatban kértem első sorban véleményt, hanem - ahogy fogalmaztam is - az, hogy ti esetleg szülőként mit tettetek volna, hogyha tudomást szereztek arról, hogy a gyermeketek ilyen ügyben keveredett?! Mit tettetek volna nagyszülőként az unokátokkal kapcsolatban vagy tanárként diákotokról?!



#4 (tegnap 23:02)

"Most nem egészen értem mire vagy kíváncsi.Ez így is, úgy is bűncselekmény.A zsarolás tényét azt be is kell bizonyítani, már ha jogi részét nézzük.


Családi szempontból meg azt kell megvizsgálni, hogy amennyiben tényleg zsarolták a gyereket, miért nem mert a családjához fordulni segítségért?"


A zsarolást lényegében bizonyítani tudta. Azért, mert éppen az egyik unokatestvérével kapcsolatos képről volt szó és vele fenyegették. (A részletekről még fogok írni, csak tegnap este már fáradt voltam ezért maradt ki néhány dolog.)



#5 (tegnap 23:08)

"#4 Sőt, tovább megyek.Ezzel a családdal amúgy is valami baj van, ha a 15 éves gyerekről részegen, intim kép készült egy olyan személlyel, akivel nem szabadott volna.Meg hogyan került ő egy társaságba nála sokkal idősebbekkel a családja tudta nélkül?


Már nem azért, de itt a családdal van qrva nagy probléma elsősorban.A fiatalok, főleg a fiúk egyébként is nagyon befolyásolhatóak, sok hülyeségbe belemennek.Azon sem csodálkoznék, ha a gyereknek nem kellett volna kétszer mondani, hogy árulja a drogot, főleg, hogy pénzt is kapott belőle.Épp emiatt nehezen hiszem el, hogy kényszerítették rá, mert akkor nem adtak volna neki a pénzből."


Arról van szó, hogy a kérdésben érintett 15 éves fiú valamint a 17 (majdnem 18 éves) felbujtó azonos osztályba járt akkoriban. A társaságban viszont jelen voltak az idősebb fiú több korábbi osztálytársa is. Ők csalták tőrbe. Bár ivott, de nem volt részeg, csak a kép eléggé félreérhető volt, amit elég nehéz lett volna kimagyarázni. Ráadásul a lánynak ártott volna, mert ő elvileg ott sem lehetett volna a buliban, mert a szülei nem engedték el. Az is hozzá tartozik, hogy távoli (második generációs) vérrokoni kapcsolat van közöttük.



#6 (ma 10:00)

"Mit értesz "(meg)zsarolás" alatt? Zsarolás az is pl. hogy ha nem csinálod ezt meg ezt, akkor szólunk a barátnődnek, hogy megcsalod, de lehet, hogy kényszerítést értesz alatta, ill. más súlyosabb ügyet.


Abban az esetben, ha a "zsarolás" miatt valóban nem volt döntési helyzetben, stb. akkor nagy valószínűséggel felmentik, (bár azért lehet, hogy vizsgálni fogják, hogy valóban nem volt-e más lehetősége, miért nem szólt, stb.) és a zsarolót, kényszerítő felbújtót ítélik el sokkal súlyosabban."


A kép nyilvánosságra hozatalával valamint a buli egyéb dolgaival kapcsolatban zsarolták meg. A kérdésben leírtam, hogy a leglényegesebb része 2019-ben lezárult.

2022. máj. 23. 23:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Feljelentést kell tenni mindenképpen a zsarolók ellen. Akkor is, a a srác már tett hülyeségeket. Ha ezeket beismeri, és elmondja, miért tette, stb. akkor eleve korlátlan mértékben enyhíthető a bűncselekmény.


Amúgy meg a lelkére beszélnék, hogy felejtse az egészet, azt zsarolnak, aki hagyja magát. A zsarolónak soha nem szabad engedni, mert akkor csak tovább csinálják, és többet követelnek, és sokkal többet is veszíthet. Tehát igyekeznék meggyőzni.

2022. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem tudtam leírni a teljes sztorit, mert voltak olyan családi események, amelyek nem túlzottan örömteliek. A bűncselekményért kapott büntetésének jó részét leülte, a többit feltételes szabadlábra bocsájtását követően leketyegett vagy éppen még leketyegőben van. Remélem, hogy hamarosan a teljes történetet letudom írni.
2022. jún. 10. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!