Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekfelügyelet miatti...

Gyermekfelügyelet miatti kényszerülök igazolt keresőképtelenségemre. Az a kérdésem a kereső képtelenségem idejére jár e nekem továbbra is a fizetett szabadságom, amely év elején megállapítottak részemre?

Figyelt kérdés
Még nem vettem ki fizetett szabadságot. Kérdésem az is még, hogy csak a keresőképtelenségem idejéig jár nekem a fizetett szabadság? Mi van abban az esetben ha leszámolok? Meddig számolja a munkahelyem az időarányos szabadságomat?
2022. máj. 29. 06:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10, menj vissza a háziorvoshoz, mert jogszabály írja elő, hogy hogyan kell igazolnia a keresőképtelenséget, aminek nincs felső határa, akár több év is lehet.
2022. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked a rendeletet, tedd a hülye háziorvos elé:


Amennyiben a keresőképtelenség igazolását táppénzre nem jogosult személy kéri, azt a keresőképtelenség elbírálására jogosult orvos adja ki, az e rendeletben foglaltaknak megfelelően.


Pont olyan igazolást köteles kiadni, mint annak, aki jogosult táppénzre.

2022. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#8-9

1.Ha már idézel valamit - akkor tedd idézőjelbe, különben olyan mintha saját magadat cáfolnád meg.

2.Ha már belekötsz valamibe akkor olvasd el és értsd meg. Pont semmi értelme annak amit leírtál. Sehol nem írtam, hogy a táppénzpapír MELLETT kellene az orvosnak igazolást adni, épp ellenkezőleg, vagy igazolást ad vagy táppénzre veszi a beteget. Amit a beteg a kezébe kap és átad a munkáltatójának, azaz a táppénzes papírja, az egyben az "igazolás a táppénzről". Nem külön "igazolás".

A 9-ben leírtaknak pedig pont egy szóban sincsen köze ahhoz amit tőlem oda bemásoltál. Szövegértés - és utána próbálj meg belekötni!

2022. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez az igazolás a betegszabadság 15 napjához kell és hogy igazolni lehessen a fizetés nélküli szabadság kérését. Az orvosnak kellene a táppénzre átvenni a dolgozót


nem vesz át senkit sehova. Egyszer veszi állományba és adja az igazolásokat, függetlenül attól, mi kerül aztán kifizetésre. Közöd nincs a témához...

2022. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A 9-ben leírtaknak pedig pont egy szóban sincsen köze ahhoz amit tőlem oda bemásoltál.


Mi van??? Te írtál akkora hülyeséget, hogy az év elején megállapított szabinak akkor van jelentésége, ha hat hónap a próbaidő. Ez nettó baromság.

2022. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15 Megértettem, szimplán hülye vagy aki kötözködik.

Akinek ennyit sem sikerül felfognia, hogy használjon idézőjelet azzal tényleg nem éri meg leállni vitázni.

2022. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Belekötsz az idézőjelbe, miközben a mendemondádnak semmi köze a valósághoz, egytelen helyes infót nem adtál a kérdezőnek. Fogalmad nincs a kérdésről, de osztod az észt és félrevezeted.
2022. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 Nem tettem. Nem adtam helytelen infót és te voltál aki belém kötött - ostobán.

Nem vitázom - nincs kivel.

2022. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!