Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Más neműre névváltoztatás?

Más neműre névváltoztatás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem vagyok meleg.

Csak hallottam ma, hogy van egy lány, aki átváltoztatta a nevét fiú névre, Magyarországon. Lehetséges ez? Hány éves kortól?



2022. máj. 31. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Csak nem változtatás után lehet új nevet igényelni. Mármint ha nő akar férfi lenni akkor átműtött férfiként hivatalos okmányban nem tarthatja meg a régi női nevét. Tehát csak egyben a kettő játszik.

18 év felett lehet csak ilyet igényleni, mivel Magyarországon a kiskorúak nem válthatnak nemet, így a névváltás sem lehetséges.


Az csak érdekesség hogy egyes nyugati országokban akár 7 éves kortól is megkezdhetik egy gyerek nemváltását hormonkezeléssel.

Hogy ez mennyire normális azt döntse el mindenki maga.

2022. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Kugidat el kell távolítani ehhez
2022. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De várj. Magyarországon törvényes a nemváltás? Jól le vagyok maradva😂
2022. máj. 31. 23:32
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
#3 Magyarországon is lehetséges a nemváltás, csak kizárólag orvosi tanácsadást követően ha nincs más megoldás és kizárólag nagykorúaknál, ahol egyéb pszichiátriai megoldás nem sikeres.
2022. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Dehogyis, Magyarországon már nem lehetséges a nemváltás. Orbán betiltotta 2020-ban (33-as paragrafus). Előtte pedig papíron lehetséges volt, de gyakorlatban a beadott kérelmeket nem bírálták el, a GDPR-ra hivatkozva, hogy az állami szerv szerintük nem kezelhet egészségügyi adatokat, annak ellenére sem, hogy az illető saját maga adta be a kérelmet...
2022. jún. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ilyesmi nem lehetséges. Mindenki kizárólag a nemének megfelelő nevet viselhet. Olyan meg nem létezik, hogy nem váltás. Valaki vagy nőnek születik, vagy férfinak, utólag már nem tud átöltözni.
2022. jún. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Nemének megfelelően "engedélyezett" keresztnevet viselhet, amit ugye az MTA szab meg, milyen keresztneveket vesz fel az utónévkönyvbe és miket nem.

A nemváltoztatást elméletileg nem tiltották be. Egy olyan helyzet állt elő 2020 júniusában, hogy az anyakönyvi törvénybe bekerült az ún. születési nem fogalma, ami NEM változtatható, viszont ez rákerül az okmányokra. Megbélyegző az, hogy egy igazoltatás, ügyintézés során bárki láthatja hogy Forgács Zoltán, neme férfi, születési neme nő.

2022. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

"Előre leszögezem, nem vagyok meleg."


Nem is a melegek szoktak nemet változtatni. Hihetetlen, hogy 2022-ben is van aki nem tudja a különbséget a transzneműek és melegek között.

2022. jún. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, így jobb?

Heteró vagyok.

2022. jún. 2. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!