Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovákiában 2020 októberében...

Szlovákiában 2020 októberében kirótt bírság elévült már?

Figyelt kérdés
Akkoriban randizgattam egy ottani lánnyal és miközben nálunk nem volt érdemi ellenőrzés, ott civil ruhás rendőrök meg akartak büntetni a kijárási tilalom és a karanténszabályok megsértése miatt. Ugyanis 2 hétre kóterbe kellett volna vonulnom. Elkérték a papírjaimat, felírták az adataimat. Amúgy a zöldhatáron mentem át, ahol senkit sem ellenőriztek és ott is jöttem vissza. Fogalmam sincs mennyire büntethettek meg, de amelyikük tudott magyarul mondta, hogy majd kapom levelet. Azóta sem kaptam semmit. Csajjal nem alakult tovább, én meg nem jártam ott azóta. Viszont most haveromék szerveznek egy felvidéki túrát és mennék. Lehet ebből bajom? Vagy már régen elévült?

2022. jún. 1. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt nem évül el semmi, ellenben eljárásnak lennie kellett volna, amiről kellett volna kapnod valamit.

Sem azt nem lehet ennyi alapján megmondani, hogy lesz valami gondod, sem azt hogy nem lesz, hiszen még te magad sem tudod, hogy egyáltalán végigment-e az eljárás a szabálysértési ügyedben.

Tudod, hogy mely településen történt, akkor próbálj meg keresni valakit aki ezt meg tudná kérdezni a hatóságtól, hogy folyik-e ellened bármilyen eljárás. Kérheted a konzulátus segítségét is vagy az ottani magyarok egyikét aki hivatalban dolgozik, pl. egy önkormányzatot megkereshetsz email-ben.

2022. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Tudtommal ott is elévül 1 év alatt, azon meg már jóval túl vagyunk.
2022. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 A kérdés hogy mikor indul az elévülés, mert biztosan nem onnantól, hogy felírták az adatait.
2022. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
3: Persze, hogy nem akkor de az ilyeneket gondolom ott is gyorsan lezavarják. Mondjuk tartsunk 2020 decemberéhez - simán megvan az 1 év úgy is.
2022. jún. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen állami buntetés nem évul el 1 év alatt. Ne nevettessetek :D

Az a dolog még simán lehet folyamatban, foleg hogy határon átnyulo lett a folyamat.

A sztrádán valo haladás matrica nélkul is van hogy másfél évvel kesobb jon, mint ahogy lefényképeznek.

Viszont az érem másik oldala, hogy tobbszor is meg lett támadva az alkotmánybiroságon ezeknek a buntetéseknek a státusza. Bevallom nem tudom hogy végzodfott, annyira nem érdekelt, de még akár az is elképzelheto, hogy akkoriban jogtalan volt. Mert azota torvénytváltoztattak, és a kozegészségugyi nyilatkozatok hivatalos jogi elorísnak számítanak, amelyek alapján lehet már buntetni is. SZoval ha esetleg még ezek elott kaptál, akkor van esélyed a jo kilátásokra.

Ha jol remlik, ezek 21 kozepén torténtek valamikor.

2022. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!