Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem egyezek bele, nem...

Ha nem egyezek bele, nem vonják le a bűnügyi költséget?

Figyelt kérdés

Annak idején a csalt kár 450 ezer forint volt, találtak nálam 2 milliót, mindet lefoglalták a rendőrök. A bűnügyi költség 915 ezer forint, valamint vagyonelkobzás is van 100 ezer forint értékben, egy másik ügyemben 150 ezer forint bűnügyi költség van amit nem fizettem ki, utóbbinak már az adóhatóságnál elindították a behajtását. 450 ezer forint visszament a sértettnek. A törvényszék letéti számlán így 1 millió 550 ezer vorint van. 915 ezer meg 100 ezer, meg 150 ezer forint, az 1 millió 1.175 forint. Az visszatartva. Nekem visszajár 325 ezer. A 325 ezret visszaadják, de a többit levennék, viszont nyilatkoznom kell, hogy hozzájárulok a 1 milló 1.175 ezer forint levonáshoz.


Ha nem járulok hozzá, akkor mind a 1 millió 550 ezret kiadják, nekem viszont a behajtás iránt intézkednek, vagy úgysem adják vissza ha nem járulok hozzá akkor sem, csak azt a keveset ami az enyém, de akkor nincs behajtás, mert minden letudva?



2022. jún. 1. 21:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kérem a jogászok válaszait is.
2022. jún. 1. 21:37
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A behajtás mindig drágább, mintha van fizetési hajlandóság.

Én kifizetném a tartozást, nincs értelme görgetni, mert sosem fogy el.

Így meg letudod, aztán ha sikerült tanulnod az esetből, akkor tovább lépsz.

2022. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha hozzájárulsz, akkor abból vonják, a maradékot megkapod.

Ha nem járulsz hozzá, lehet, hogy az egészet visszakapod, de rádküldik a behajtót, akár vagyon elkobzás is lehet.

Miért nem kérdezted meg ott helyben, hogy hogy is megy ez?

2022. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász.


Érdekes helyzet.


Én úgy látom hogy törvényes eszközökkel az 1.55 millióból legfeljebb a már végrehajtás alatt lévő összeget tudják visszatartani, a többit ki kell adniuk.

2022. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha hagyod hogy levonják. Bár el tudod "süllyeszteni" az összeget, de akkor majd jön a végrehajtó és visz amit talál (ingatlan, ingóság) megfejelve a végrehajtási költséggel.
2022. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek:


Nem mérted fel a kérdező jellemét, holott a kérdése rengeteg állítást is megfogalmaz önmaga kapcsán.


A kérdező egy rutinos csaló. Szerinted érdekli?

2022. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Levélben jött a törvényszék gazdasági hivatalból, három nyomtatvány.

A náluk letétbe lévő pénzről írásban nyilatkozzak, hozzájárulok-e, azért három nyomtatvány, mert van a más ügyben a bűnügyi költség meg nem fizetése miatti behajtás, ami már tart, van ebben az ügyben a vagyonelkobzás, valamint az ez ügyben keletkezett bűnügyi költség. Külön külön van, ki se kell tölteni, mert kivan, csak aláírni és leadni a törvényszéken. Most jó lenne egyben másfélmillió, és a költségeket megkérném részletre, de arra gondolok, hogy hiába nem járulok hozzá, a levonáshoz, úgysem adnák vissza, mert náluk van és valamit kitalálnanak.

Vagy ilyenkor hozzá nem járulás esetén képesek visszaadni?

Nem jönne behajtó, mert részletben kifizetném, a részletet pedig mindenhol engedik.

2022. jún. 1. 22:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tarthatják vissza. Nem tudnak mit kitalálni, mivel ahhoz bírói végzést kellene "kitalálniuk". XD


A kamu dumákat a részletfizetésről meg a bíróságnak told, ne nekem.


Én nem egyeznék bele.

2022. jún. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd be rabtartásra :)
2022. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Csam kötődöl valamennyire a joghoz kedves DK-s, mert kitaláltad minden gondatom. Te belelátsz az emberbe. Pszichológus vagy, vagy nyomozó.

Nem rosszindulatból írom, sőt minden elismerésem én is szeretnék ilyen okos ember lenni.

2022. jún. 1. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!