Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem egyezek bele, nem...

Ha nem egyezek bele, nem vonják le a bűnügyi költséget?

Figyelt kérdés

Annak idején a csalt kár 450 ezer forint volt, találtak nálam 2 milliót, mindet lefoglalták a rendőrök. A bűnügyi költség 915 ezer forint, valamint vagyonelkobzás is van 100 ezer forint értékben, egy másik ügyemben 150 ezer forint bűnügyi költség van amit nem fizettem ki, utóbbinak már az adóhatóságnál elindították a behajtását. 450 ezer forint visszament a sértettnek. A törvényszék letéti számlán így 1 millió 550 ezer vorint van. 915 ezer meg 100 ezer, meg 150 ezer forint, az 1 millió 1.175 forint. Az visszatartva. Nekem visszajár 325 ezer. A 325 ezret visszaadják, de a többit levennék, viszont nyilatkoznom kell, hogy hozzájárulok a 1 milló 1.175 ezer forint levonáshoz.


Ha nem járulok hozzá, akkor mind a 1 millió 550 ezret kiadják, nekem viszont a behajtás iránt intézkednek, vagy úgysem adják vissza ha nem járulok hozzá akkor sem, csak azt a keveset ami az enyém, de akkor nincs behajtás, mert minden letudva?



2022. jún. 1. 21:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9 Milyen rabtartásra érted, mikor ilyenről nincs szó?

2 év fogházbüntetésre ítéltek 3 évre felfüggesztve. Nem fogok űlni.

2022. jún. 1. 23:16
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 Ha nem járulsz hozzá, és nem tudják behajtani, akkor pedig esélyes.
2022. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
11. Pedig nem ártana egy kis hűsölés.
2022. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igazából egy aláírás miatt történt ez az ítélet, nem akartam, belevitt a munkatársam.
2022. jún. 1. 23:25
 15/15 anonim ***** válasza:

#10-nek (kérdezőnek):


Ne akarj olyan okos lenni mint én, mert nem fog menni. Sokan összetévesztik a lexikális tudást az intelligenciával. Engem sajnos 138-as IQ-val vert meg a sors. Ha nem oda születtem volna ahová, akkor ki tudja mire vihettem volna. Most kőműves és burkolóként dolgozom, vagy épp amelyik szakma érdekel.


Az első bűncselekményeimet a család "fekete bárányáról" példát véve, 12 évesen követtem el. Önállóan, saját magam kitapasztalva a módszert.


Sorozatos gépkocsi-feltörések. A végállomás az intézet volt. Majd szétvetett a büszkeség, hogy az ügyészség nagyon nehezen hitte el,hogy erre egy 12 éves kölök képes volt. Büntethetőséget kizáró ok volt hogy gyermekkorú voltam.


18 éves koromig az intézetben lazultam, nem igazán tudtam "szerepelni".


Ezután következtek a csalás, és bolti betörés-sorozataim. Úgy hamisítottam okiratokat hogy volt példa, hogy a kirendelt szakértő sem tudott állást foglalni a hitelességet illetően. Ez annak volt köszönhető, hogy képes voltam arra is, hogy megtanultam bal kézzel is írni. Utánaolvastam a grafológiának, és világos volt, hogy ezzel ki tudom játszani bármelyik írásszakértőt.


A boltokat kifigyeltük, akkoriban CB-t használva tartottuk a kapcsolatot. Ha volt az akkori technikának megfelelő, Reed-relés riasztó, akkor azt kiiktattam.


Én voltam a "nyakkendős". Az éjszakai élet pécsi királya, és "hízott a májam" hogy NEVEM VAN, amit mindenki ismer, aki simlis körökben picit is számít.


A tárgyalások előtt heteket-hónapokat töltöttem akkoriban a megyei könyvtárban, a jogot tanulmányozva. Soha nem kértem kirendelt védőt, magamat védtem, és rohadt büszke voltam rá hogy a bírók és az ügyészek teljesen el voltak képedve tőlem.


Aztán szép lassan "kiöregedtem". 6 év 9 hónap sitt után már nem kívánkoztam vissza megint, már sokadjára. Bár ha nem lettem volna olyan qrva "okos", akkor legalább 12-15 évet is kaptam volna, de ettől nem lettem boldogabb. A "kaméleonkodás" mindig is ment, ezért elmentem pár hónapra segédmunkásnak, olvastam, majd a következő melóhelyre már mint kőműves jelentkeztem. Burkolókkal is dolgoztam együtt, úgyhogy a következő munkám már mint burkoló végeztem.


Tetszett ez az életpálya?


Mert ha nem, akkor hagyd abba a h'lyeséget, mert ez nem vezet sehová. A lóvét amit szerzel azt fel is éled szépen, aztán nézel más forrás után. Egyenlőre a fiatal korod és a büntetlen előéleted miatt megúsztad letöltendő nélkül, de a következő már az lesz. Nem gondolom, hanem tudom.


És te nem akarsz sittre kerülni. Lehet hogy te nem tudod, de én igen. Te onnan egy érzelmi roncsként fogsz kijönni.

2022. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!