Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem igazán tudtam hogy melyik...

Nem igazán tudtam hogy melyik kategóriába tegyem a kérdésem, én a politika mellett döntöttem?

Figyelt kérdés

Persze a kérdőjel csak a rendszer miatt volt.


Jogilag vajon büntethető -e, ha Orbán stilizált képével WC-papírt kezdenék gyártani?


Tényleg érdekelne!


Mi a véleményetek?


2022. jún. 8. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

DK-s, ennek fuss neki még egyszer!

Nem ez az első kérdésed, hogy lehet így elbarmolni? A kérdés szövege - maga a kérdés legyen egy valódi kérdés. A többi, amit most beírtál a kérdésnek, az meg menjen a magyarázatba.

Most komolyan válaszoljuk meg, hogy " Nem igazán tudtam hogy melyik kategóriába tegyem a kérdésem, én a politika mellett döntöttem?"

Akkor tessék:

Igen, nem tudtad melyik kategóriába tedd a kérdésedet és igen. a politika mellett döntöttél.

Szívesen!

2022. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hypno ***** válasza:
100%

Büntethető.

Magánvádra mindenképpen.

2022. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Alkotmány:


Mindenkinek joga van ahhoz, hogy magán- és családi életét, otthonát, kapcsolattartását és jó hírnevét tiszteletben tartsák. A véleménynyilvánítás szabadsága és a gyülekezési jog gyakorlása nem járhat mások magán- és családi életének, valamint otthonának sérelmével.

2022. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Orbán közszereplő, ott jelenteted meg a karikatúrákat róla ahol akarod. Ha wc papír akkor ott. Nem egy politikus feje jelent már meg WC papírokon, nem csak a te fejedben állt össze ez a hihetetlen zseniálisan troll ötlet.
2022. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Közszereplő,de csak egy bizonyos fokig kell elviselnie.

Simán neki adna igazat a bíróság, HA perelne.

Ha az O1G-ért perelne, azt is megnyerné.

Erre jól példa, hogy Bayer Zsolt Hadházyra mondott hasonló durva dolgot, és hiába közszereplő, nem kell Hadházynak se mindent elviselnie. Perelt, és nyert.


De!

Orbán nem perel.

Direkt azért, mert annak nagyobb sajtója lenne, és nem akar belőle ügyet csinálni.

Csak felfújná vele a dolgot.

Szóval nyugodtan.

Nem fog perelni.

2022. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azt hiszed, most megvan a millió dolláros üzlet, de a helyzet az, hogy nem vennék az emberek rendszeresen.


Lenne egy-egy bulin vicc, kipróbálnák, de ennyi.

Hosszú távon nem a minta az, ami eladja a WC papírt, hanem az ár és a minőség.

Nagyon valószínű, hogy nem tudnál árban közelíteni egy egyszerű, de jó minőségű wc papírhoz, tehát hosszútávon nem vennék az emberek.

Ha nagy igény lenne rá a Zewa már régen piacra dobja.

Hidd el, ott is dolgoznak agytrösztök, akik egész nap azon gondolkodnak, hogy hogyan tudnák uralni a piacot.


Ha pedig ez az egy terméked lenne, szinte biztos, hogy csődbe mennél.

2022. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Dzsonszi ***** válasza:
67%
Azt reméltem, hogy ennél azért egy fokkal értelmesebb vagy DK-s.
2022. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 hypno ***** válasza:
82%

#7


Miért személyeskedsz?

2022. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ha már kérdezek, akkor kötelességemnek érzem, hogy a valóban értelmes választ adóknak reagáljak.


#1-nek:


Igazából az az oka, hogy a kérdés túl hosszú ahhoz hogy az én ízlésemnek megfelelően jelenjen meg kérdés formájában. Szeretem az áttekinthető és kifejező írásképet, ezért szeretem a kommentárt egybefűzni vele.


Ha csak a fő kérdés fogadná az olvasót, akkor sok minden átszaladna az agyán mire a kommentet megnyitja. Így nem kell kombinálni semmit, ott a magyarázat is. Tudod hány kérdés van, amit én magam sem nyitok meg előítélet miatt? Sok.


#2-nek:

És mi lenne a vád?


#3-nak:


És milyen véleményt nyilvánítanék azzal, hogy WC papírra nyomtatom a karikatúráját? Azt majd a kedves vásárló fogja megtenni. XD


#4-nek:


Nagyjából én is így gondoltam.


#5-nek:


Te teljesen elmentél polgári-peres irányba. Büntethetőség volt a kérdés, az pedig büntető-jog. Ezt ki kellett volna fejtenem a kérdésben. Bocs.


#6-nak:


Nem a vállalkozóvá avanzsálódásom lenne a cél, hanem a polgár-pukkasztás.

Bár szerintem mivel ez Magyarországon egyedülálló eset lenne, így egy nekifutásra szépet lehetne rajta kaszálni. Persze erre alapozva fojtatni a termelést ostobaság lenne.


Gondolj csak a MKKP kutya-pénzére!

2022. jún. 8. 13:33
 10/14 hypno ***** válasza:

#9


A magánvádas ügyekben a sértett tisztje azt eldönteni, hogy őt milyen sérelem érte, miért perel. Pl. a becsületébe gázoltak, a jó hírnevét sérti, stb.


De lehetősége van büntetőjogi elégtételt kérni.

2022. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!