Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kertészkedek és valaki...

Ha kertészkedek és valaki késsel megtámad, akkor a nyakának eshetek láncfűrésszel? A Btk szerint arányosnak kell lennie az önvédelemnek.

Figyelt kérdés
Mivel ő kés tud halálos sebet okozni, így a láncfűrész arányos önvédelmi eszköz ebben a helyzetben.

2022. jún. 11. 18:22
1 2
 11/18 Micimacko67 ***** válasza:
#9 a locsolást kifelejtetted...
2022. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem látom azt a szituációt, hogy valaki lát téged láncfűrésszel mondjuk fát metszeni, és eszébe jut:évek óta ki akarom nyírni a Ferit, Most jött el a tökéletes alkalom.

Aztán neked egy egy nyeszlet pengével.

Valahogy nem reális.

2022. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#10

Pedig csupán poénnak szántam... tükrözve, mi mindenbe bele lehet már kötni.

2022. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy ne legyen éles a láncfűrész fogazása, azaz ne legyen olyan könnyű a vágás.
2022. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Én sem láttom ezt a szitu-t. ott dolgozik valaki láncfürészel és bepróbálkozak egy semmit se érő késsel. Oda se mernék menni. Nagy esélyel troll kérdésel van most dolgunk.
2022. jún. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én pont valami hasonlón gondolkodtam a minap. Mi történik, ha én lehajolok bekötni a cipőmet, és eközben hirtelen valaki rám támad két fogpiszkálóval? Ilyen esetben én használhatom a két cipőfűzőmet fegyverként a védekezésben? Én teljesen egyenrangúnak érzem a dupla fogpiszkáló ellen. Na de mi történik ha harc közben a támadóm elveszíti az egyik fogpiszkálóját? Ilyenkor én köteles vagyok az esélyegyenlőség oltárán feláldozni az egyik cipőfűzőmet (amennyiben még nem vesztettem el az összecsapások során), vagy használhatom továbbra is mindkettőt?
2022. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták,total értelmetlen.

PL:Vagyis látom hogy Béla láncfűrésszel vágja a fát,és eszembe jut hogy Béla rosszat tett velem és most neki megyek késsel..

Mennyire ésszerű?

De kérdésre a válasz:

Igen,láncfűrészel megvédheted magad.

2022. jún. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egész történet véget érne ott, hogy "ahogy rád támadt, az ijedtségtôl és meglepetéstôl hirtelen megfordultál és védekezésként felemelted a kezed", amiben történetesen benne volt a láncfûrész, a támadó meg beleszaladt. Ezért tuti nem marasztalnának el, mert ez szinte ösztönös mozdulat, mielôtt bármit is lenne idôd mérlegelni.
2022. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!