Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiszáradt vastag keményfát...

Kiszáradt vastag keményfát nem tudom baltával hasítani. Láncfűrésszel nekimehetek?

Figyelt kérdés
2021. szept. 29. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már hosszvágó- vagy hasítóláncról láncfűrészre, de nem volt még vele dolgom.
2021. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok van belőle?
2021. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
szalagfűrészt neki, neki mehetsz láncal is, de lefullad kb. Volt kollégám szerzett leselejtezett régi akác villanyoszlopokat. 2 vágásnál lesült a sthill...
2021. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
Hosszára akarod vágni? Nem fog menni. Ha sok van bérelj hasító gépet
2021. szept. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejsze kéne nem balta. Abból is hasító. A fejsze aprófához kisebb fához való gyújtóst aprítgatni
2021. szept. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem lehet!


Vágd rövidebbre inkább!


Volt, hogy egy óra kellett hozzá, de akkor is szétvertem az 50 centis cserkuglit. 2 ék és egy 10 kilós kalapács kellett hozzá.

2021. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Sok van belőle?"


2 sima köbméter, nem erdei.


"Fejsze kéne nem balta."


Fejszére gondoltam, keverem a kettőt.


"Volt, hogy egy óra kellett hozzá,"


ezek is 50 cm-esek, de nem akarok mindegyikkel 1 órát foglalkozni, mert akkor 1 év múlva végzek vele.



Bérelni nem fogok gépeket, akkor hagyom megrohadni.

2021. szept. 30. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre reagáltál, kivéve arra, hogy vágd rövidebbre!
2021. szept. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Fél méteres az nagyon hosszú a fejszéhez. Legalább 3 felé szokták vágni a méteres rönköket.

Felezd meg őket láncfűrésszel, utána könnyű lesz hasítani. Ha rövidebb, akkor nem is kell annyira vékonyra. Ami nagyon gancsos, azt meg ékkel. Ha nincs, akkor meg párat elvághatsz hosszában is, jobb híján.

2021. okt. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!