Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogerős ítéletre adhat ítélete...

Gabben kérdése:

Jogerős ítéletre adhat ítéletet a Törvényszék?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ítéletre ítéletet?

Hogy tetszik érteni?

2022. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hogy érted?


a jogerős ítélet jogerős. Nem kelll rá plusz ítélet.

2022. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az Első fokú ítélet egy pénzbüntetés volt , amit el is kezdtem fizetni csekk formájában , de három hónap után úgy döntött az ügyész hogy fellebbez mert túl kevésnek gondolta ezt a pénzbüntetést. A

Másodfokú Törvényszék pedig elítélt két év letöltendő fegyház büntetésre! Lehet ilyet csinálnia a jognak???

2022. jún. 14. 17:45
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na de Levike
2022. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem fejeztem be az irományom, előző vagyok.


*Ez valószínűleg kamu, a jogerős ítéletet nem lehet fellebbezni, a jogerő beállta előtt kellett volna így tenni.

2022. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nos akkor igazából azért kerestem meg ezt az oldalt mert valóban megtörtént ez velem,És úgy gondoltam hogy itt ezen az oldalon válaszra lelek,Mert már beadványban a másodfokú bíróság írtam rögtön amikor megkaptam az ítéletet mert úgy érzem hogy eljárás hibát követtek el ellenem és egyszerűen elkeserít hogy ilyet a magyar büntető jog megcsinálhat de pontosítsunk hogy ne érezzétek azt hogy kamu. 2021 október 04 Napján az elsőfokú bíróság ítélt 240.000ft pénz büntetésre. Ez 2021 október 12 jogerőre emelkedett . 2022 február 2 az ügyész fellebbezett azzal az indokkal hogy kevés az ítélet. Erre 2022 május 25. Nyilvános ülésen a Törvényszék elítélt 2 év fegyházra , mikor már elkezdtem fizetni a pénzbüntetést. Minden beadványt már beadtam és mai napig választ nem kaptam. Ezért megint megkérdezem! Mit lehet ilyenkor tenni??????
2022. jún. 14. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet ilyet csinálnia a jognak???"


Szia! Sajnos lehet, a bíróságok a mai rendszerben azt csinálnak amit akarnak. Egyébként nem hiszem, hogy kamukérdés, mert előszőr a sima járásibíróságok szoktak ítéletet hozni, ha fellebbeznek másodfokon a törvényszék szokott dönteni és már csak azért sem kamu, mert aki bírósági dolgokon, ítéleteken nem ment soha keresztűl, annak fogalma sincs, hogy mit csinál a járásibíróság meg törvényszék. Kerdező ha a jogerős ítélet nem tetszik fellebbezni jogerő után nem lehet, de van valami, hogy jogerős ítélet ellen is lehet panaszt tenni, van ilyen de ez már magas ügyvédet keress sztem. Amúgy pénzbüntetésről, amit már fizettél is letöltendő fegyházat kérni, hát ez az ügyész elmeroggyant?

2022. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7 vagyok most látom a 6-odik kommentedet kérdező. Ez tényleg durva, ezt ahogy itt leírtad ilyet tényleg nem lehet csinálni, ezt ne hagyd annyiban. Ha nincs, sürgősen keress ügyvédet, és valamit csináljatok, hogy elkerülhető legyen a letöltendő fegyház.
2022. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3: akkor az elsőfokú ítélet NEM Volt jogerős....
2022. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De jogerős volt hisz elkezdtem fizetni. Tehát ügyvéd ezek szerint a kirendelt ügyvéd semmit nem ér! Szuper
2022. jún. 14. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!