Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Születési anyakönyvi kivonatot...

Születési anyakönyvi kivonatot szeretnék igényelni, hogyan?

Figyelt kérdés

[link]


Ez az oldal dehát hova kattintsak? Ügyfélkapun keresztül szeretném végrehajtani a műveletet.



2022. jún. 15. 11:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Van egyedi elektronikus anyakönyvi azonosítóm is...
2022. jún. 15. 12:01
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Folyamatosan ezt dobja be, de nemrég nem ezen néztem meg, hogy fent van-e. Itt olyan adatokat kér, hogy beírom, hogy 3. kerület és kijelzi, hogy ez nem BUDAPEST!

2022. jún. 15. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a második linken azonnal bejön a választási lehetőség ahol be kell ügyfélkapun jelentkezni.
2022. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert az irányítószámot kér, vagy "Budapest" de azt beírni, valahova, hogy 3. kerület... Esetleg III, vagy nem tudom, más formátumban kell megpróbálni. Egyébként nem csak Budapesten vannak kerületek.


1818-on kérj segítséget. A másik megoldás, hogy mész a kormányablakba igényelni, adnak nyomtatványt, kitöltöd, leadod, és kipostázzák a megadott címre.


Én pont a napokban szívtam, amikor az apám halotti anyakönyviét akartam pótolni, na ott volt minden: születési név, csak hát apám nevét megváltoztatták. születési hely - Budapest esetén kerülettel - Csak hát amikor született, egészen más kerület volt, mint most.


Szerencsére megtaláltam, és néztem, hogy mit kellett volna beírnom... Azt, amire megváltoztatták a nevét, tehát nem a születésit, de kerületnek meg azt, ami akkor volt, amikor született. (A 13. kerület akkoriban 6. kerület volt.)

2022. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jún. 15. 12:59
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Ez tényleg becsapós, hogy a "születési név" nem azt a nevet jelenti minden esetben amit a születésekor kapott, hanem lehet olyan név is amire megváltoztatták a nevét. A másik variáció amikor egy nő felvette a férje nevét. Ha születésekor Kis Magdolna volt, de megunta és Kis Szamanta lett 18 évesen, majd férjhez ment és Kovács Józsefné lett belőle, akkor ez a neve, a születési neve meg a Kis Szamanta.

Pedig jelentését tekintve a kis Magdolnát kellene jelentse.

2022. jún. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!