Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingóságok vásárlásakor nem...

Ingóságok vásárlásakor nem kértem nevemre szóló számlát viszont most utólag azt akarom, hogy hivatalosan is az én tulajdonomnak számítsanak. Mi a tehendő, persze ha lehet ilyet egyáltalán csinálni?

Figyelt kérdés
2022. jún. 18. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Blokkod van?
2022. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs. Esetleg a cégnek amitől vettem lehet valami nyilvántartása akár több évre visszamenőleg, hogy vásároltam tőlük? Ha igen akkor a törvények szerint 100%-ban igazolja, hogy az én tulajdonom az adott dolog/dolgok?
2022. jún. 18. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne?

Ha csak veszel egy ágyat pl., és kp-ban fizetsz, nem kérik el az adataidat, nem tudják ki vagy.

Ha kártyával fizettél, a te bankodnál tudsz érdeklődni, de ahhoz legalább hónapra tudnod kéne, hogy mikor vetted.

És akkor is csak az összeg lesz meg, és a bolt, de az, hogy mit vettél nem.

Ha az IKEAban vásárolsz, és használsz family kártyát, akkor az összes blokk megvan elektronikus formában, de nem ismerek más céget, akinek van ilyen.

Még az online kifizetett termékekkel lehet szerencséd, ők gyakran e-mailben küldenek számlát.

De amit személyesen, kp-ban fizettél, és a blokkot se tartottad meg... Esélytelen.

2022. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg olyan formában a tulajdonommá nyilvánítható mintha használtan vettem volna magánszemélytől? Tehát magánokirattal. Mondjuk pl. a két szomszéd átjön és aláírja, hogy x személytől ekkor meg ekkor használtan vettem. A törvények szerint ijenkor hivatalosan is a tulajdonomnak számítanak a cuccok?
2022. jún. 19. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi szükség van erre?
2022. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy elfelejtett bankszámla miatt valszeg. testvérének több száz ezres adóssága lesz. Márpedig én a tulajdonomat nem akarom a banknak adni emiatt.
2022. jún. 20. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1) elfelejtett bankszámla miatt senkinek nincs több százezres adóssága

2) első körben a jövedelemből tiltanak le, utána inkasszó, foglalás csak akkor, ha nagyon nincs jövedelem. Ha meg jön a végrehajtó, akkor nyilatkozol, hogy az xy a te tulajdonod

2022. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"nyilatkozol, hogy az xy a te tulajdonod"

Ok de mit fogadnak el ha nem tudok a nevemre szóló számlát felmutatni?

Jelent e az valamit, hogy a ház az én tulajdonom? Tehát vélelmezhető e ebben az esetben inkább abba az irányba, hogy a cuccok az enyémek?

Vagy esetleg a tulajdonjogomat igazolhatja közvetve, hogy testvéremnek nem volt soha bejelentett munkálya így hivatalosan jövedelme sem(egyéb egészségügyi okok miatt nem tud dolgozni de sajnos orvosi papírokkal nem tudja igazolni)? Tehát ő ezeket nem vásárolhatta. Mert gondolom én de tényleg csak feltételezés, hogyha ebben az esetben is ha azt mondja a végrehajtó, hogy a testvérem tulajdona akkor a végrehajtónak be kellene bizonyítani, hogy bűncselekményt követett el testvérem mert feketén dolgozott és abból volt rá pénze?


Mivel jövedelem letiltás/inkasszó nem jöhet szóba mivel ilyen területen pénze nincs, akkor ebben az esetben az adósság megállapítása után legkevesebb mennyi ídő az mire kijön a végrehajtó?

2022. jún. 20. 15:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tiéd az ingatlan oda se megy a végrehajtó
2022. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9/9 Kösz de ezt mennyire vehetem készpénznek?
2022. jún. 21. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!