Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel lehet őket megfenyegetni...

Mivel lehet őket megfenyegetni, vagy akár lépni is, hogy dolgozzanak rendesen?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal élek ebben a házban(Erdélyben). Most szereltetjük a központi fűtést, mivel valamilyen szinten kötelezővé tették. A szerződés megvan, el is kezdtek dolgozni. Azt igérték hogy 2 nap alatt, reggeltől estig dolgoznak és be is fejezik. Csütörtökön kezdték el, annyit haladtak hogy leszedtek pár régi csövet és felforgattak mindent. Pénteken azt mondták, hogy legközelebb hétfőn jönnek. Erre szombat reggel beállitottak s kifurták a lyukakat. Ma visszajöttek, hogy még kikell fúrni pár lyukat. Nem csináltak reggel óta semmit. Folyton elmennek szerzámokért ilyenolyan anyagokért , igérgetik, hogy 10 perc fél óra s itt lesznek, aztán nem látni őket másnapig.(igy jártunk pénteken s az az érzésem, hogy ma is ez lessz). Ki volt még hasonló helyzetben ? Felháboritó, hogy egyesek milyen kényelmesen "dolgoznak" mig más tisztességes ember munkát sem talál. Ötletek ? Ti mit tennétek ?
2010. szept. 20. 11:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Juteszembe: sajnos a szerződésben, nem szerepel egyezség a munkaidőről.
2010. szept. 20. 11:41
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Semmit. A mai rohanó világban örülhetsz hogy van még aki szembe megy az árral. Az ilyen emberek nagyon ritkák.
2010. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

ha a munkaidőről nem is, de a határidőről kell szólnia a szerződésnek.


nagyjából az a helyzet, hogy ameddig azt a határidőt nem érik el, addig ráérnek jönni-menni és ha nincs kikötve kötbér, akkor nagyjából utána is...

2010. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Így van. És ne cseszegesd őket, örülj, hogy nem kapkodnak és csapják össze.
2010. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 clint ***** válasza:
79%
a másik meg az a gond, hogy nem tudhatjuk erdélyben mi a törvény.
2010. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Erről eszembe jutott egy írás.


Túlképzés


Orbán Viktor, Magyarország (volt) mi­niszterelnöke sok okosat, valóban előre­mutatót mondott már eddig - „szélsősé­ges" nézetek szerint ideje lenne végre cse­lekedni is -, de egy dologban biztos, hogy mellétrafált. Anno (nem tudom a konkrét dátumot) azt nyilatkozta, pontosabban szólva valami olyasfélét mondott (a precíz idézet sem jut eszembe), miszerint el kell azt érni, hogy minden második családban diplomás legyen a gyerek.


Ebből is látszik, hogy a miniszterelnök úr, bár nemzeti érzelmű, de voltaképp korunk gyermeke. Egy egyszerű paraszt - ki Július Evola szerint az utolsó megmaradt autenti­kus kaszt képviselője - rögtön látná, hogy a fent említett cél értelmetlen, s ha egyálta­lán megvalósítható, a káoszhoz, a normális létállapotok felborulásához vezet.


Javíttattak már meg önök mostanában bármit? Hívtak ki szerelőt? Rendeltek szállítómunkást? Átestek költözésen? Nos, ha igen, úgy bizonyára értik, miről is beszélek. A dolgok természetes rendje az lenne - s volt egész a közelmúltig -, hogy én, a megrendelő vagyok az úr, én fizetek, s a mester kezét-lábát töri, hogy megfelel­jen, hogy a kedvemben járjon, hogy legkö­zelebb is őt hívjam. De hol van már a ter­mészetes rend? Ma a mester kegyet gya­korol, ha elvégzi a munkát, sőt, hogy egyáltalán kijön. S persze olyan árat kér, amilyet akar, tudva, hogy boldog leszek, hogy valaki elvégzi a munkát.


Politológus, esztéta, menedzser, dizáj­ner, tanácsadó, médiaszakember, sztáj­liszt. Seregnyi pszeudoszakma és álfoglal­kozás. És közben nincs egyetlen suszter, ács vagy tetőfedő. Diplomát minden csa­ládba! Hogyne! A burkoló meg szívességet tesz, hogy egyáltalán kijön.


Villanyszerelésre volt minap szükségem, így - én kis naiv - kinéztem egy hirdetést. Kilencre ott lesznek - mondották. Vártam. Délben hívtak, hogy egy órát késnek. Én még mindig bíztam. Háromkor tárcsáztam, mire kibökték, ma már nem jönnek, de majd holnap. Másnap ugyanez dettó. Bocsá­natkérés semmi. A telefont kinyomták.


A konnektort végül a szomszéd szerel­te meg.

2010. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Mondd meg nekik, hogy vagy kész lesz két nap múlva, vagy mehetnem a francba, persze pénz nélkül, s majd megcsinálja más (akkor is ezt mondd, ha a közelben sincs más, aki meg tudja csinálni)! Sok sikert, csak erélyesen!!
2010. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet h igen is csapkodnak, kapkodnak és nálluk az értelmes beszéd az, hogy kiabálnak egymással. Frissen festettünk a nyáron... az ajtó a fügöny a fal, minden minden olajos a fúrótól érdekes, hogy ott is ahol nem kellett furúval dolgozni.

A reggel Nagymamám lement az üzletbe, s szólt is nekik. Addig dolguk volt más szomszédnál. Egyszer hallom valaki próbálja nyitni az ajtót. Megyek kinyitom.Az egyik munkás volt az s azt mondja nekem: - Azt hittem nincs itthon senki...

2010. szept. 20. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen hamar munka sosem jó. Nem egyszerű meló ez a csőszerelés, ezt el kell ismerni, de azért ennyit nem kell piszmogni vele.
2010. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: 09-20 15:15


Itt a "megfejtés", - kedves Kérdező!

Ezek szerint ki is akarnak rámolni Titeket.

Jó, ha megszervezed a folyamatos őrzésvédelmet, - mármint hogy mindig legyen valaki a lakásban, amíg nem végeznek.


Egyébiránt, nagy bizonyossággal van ezeknek is főnökük, - és a főnöküknek is van főnöke...

Próbáld megkeresni és beszélni vele arról, hogy "Mi kerül ezen a fotelon 2747 forintba?!"

-Mármint, mi az oka annak, hogy egy ilyen kaliberű munka ennyi ideig tart?

2010. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!