Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent ez a Btk.-beli...

Mit jelent ez a Btk.-beli rendelkezés?

Figyelt kérdés

39. § (1) * Határozott ideig tartó szabadságvesztés esetén a feltételes szabadság tartama azonos a szabadságvesztés hátralevő részével, de legalább egy év.


(2) Ha a szabadságvesztés hátralevő része egy évnél rövidebb, és végrehajtását nem rendelték el, a büntetést - a feltételes szabadság letelte után - a hátralevő rész utolsó napjával kell kitöltöttnek tekinteni.


Nem értem a különbséget a 2 eset közt. Miért más a szitu, ha a "végrehajtását nem rendelték el"; hát a feltételes szabadságnak pont az lényege, hogy nem kell bevonulnia?!



#BTK #büntetőjog #feltételes szabadság
2022. jún. 25. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

1, ha x időt leül, és jó magaviselettel feltételesen szabadlábra helyezik.

2, eleve csak feltételes szabadságvesztésre ítélik.

2022. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2022. jún. 25. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Csak akkor helyeznek feltételes szabadságra, ha munkát vállalsz. Hiába vagy jó magaviseletű, ha nem dolgozol, nem fogsz kedvezménnyel szabadulni. 25 évre ítéltek 96-ban rendőrgyilkosság miatt. 16 évet űltem, ebből 14 évet dolgoztam végig rabkonyhán, mert a végzettségem szakács.
2022. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Először is #3-nak:


Én tényleg ültem nem is keveset, úgyhogy máshol add elő a kamu dumát.

Ha nincs fegyelmid és nem zárt ki a bíró a kedvezményből, akkor szabadulsz.


Kérdezőnek:


#1 rossz választ adott.


A feltételes szabadlábra helyezésnek, mint a nevében is benne van, feltételei vannak. A második bekezdés ezen feltételek betartásának határidejét határozza meg.


Abban az esetben, ha az ítélet több volt mint egy év, akkor a feltételes szabályainak határideje az eredeti ítélet lejárati ideje.


Abban az esetben, ha valakinek az ítélete több mint egy év, de a kedvezménye kevesebb lenne mint egy év, akkor a határidő kitolódik egy évre.


Abban az esetben, ha az ítélet viszont egy évnél kevesebb, akkor a kedvezmény lejárta megint csak az ítélet lejártával egyezik.


Totál b'romság.

2022. jún. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha "jó magaviseletért" előbb kiengednek, onnantól kezdve feltételes szabadságon vagy annyi ideig, ameddig egyébként még bent lettél volna. Ez idő alatt ha újra bűncselekményt követsz el, le kell ülnöd a büntetés hátralévő részét (is). Viszont ez az idő nem lehet rövidebb, mint 1 év.


Példa: ha 9 évre ítélnek, ebből leülsz 6 évet, aztán feltételes szabadságra bocsátanak, akkor marad 3 év a büntetésből, ennyi ideig vagy feltételes szabadságon. Ez idő alatt ha újabb bcs-t követsz el, le kell ülnöd a maradék 3 évet (is).


Példa 2: 2 évre ítélnek, leülsz 16 hónapot, kiengednek, marad 8 hónapod. De a feltételes szabadságod ideje nem 8 hónap, hanem 1 év. Tehát ha szabadulásod után 1 éven belül újabb bcs-t követsz el, le kell ülnöd még a 8 hónapodat (is).


2) A (2) bekezdés arra vonatkozik, hogy ha a 2. példában letelik az 1 év feltételes szabadságod és nem kell leülnöd a 8 hónapot, akkor a büntetést nem az 1 év, hanem a 8 hónap végétől (bevonulásod után 2 évvel) kell kitöltöttnek tekinteni. Ennek pl. a mentesítésnél (mikortól kaphatsz újra erkölcsi bizonyítványt) van jelentősége.

2022. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5-nek:


Csak kíváncsi vagyok:


Te melyik térfélen játszol? XD

2022. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 vagyok. A rendőrgyilkosság tényleg kamu testvérem. Sikkasztásért kaptam 3 év 2 hónapot, de 2 évet űltem, feltételesen szabadultam. 1 év 10 hónapot dolgoztam bent. Aki jó magaviseletű és dolgozik, az megkapja a feltételest. Nem igaz barátom?!
2022. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(5. vagyok) Igazságügyi szakértőjelölt vagyok (de már nem sokáig). Nem tudom, az melyik térfélnek számít neked.
2022. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7-nek:


Most tegyek úgy mint aki elhiszi?


"Nem igaz barátom?!"


Nos, NEM!


Ha a feltételes szabadlábra helyezés lehetőségét a bíróság meghagyta, akkor az alapesetben jár. Lényegében kizárólag a "fegyelmi" az, ami miatt a BV bíró megvonhatja! A magaviseletet a személyi lapod tükrözi, amire csak ritka esetben visznek fel bejegyzést. Ezek a "dicséret", és a "fegyelmi".


Ha visszautasított munka miatt a M.Á.B fegyelmit ad, akkor a fegyelmid miatt vonhatják meg a kedvezményed.


Fordítsd nekem légyszíves, hogy mit jelent a M.Á.B! Ha sittes voltál, kapásból nyomod tesa!



#8-nak:


Akkor te a "világos" oldalon vagy, én pedig a "sötét" oldalt képviselem. XD


Psychológia?


Esetleg grafológia?

2022. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Orvosszakértő lennék, ha befejezném a képzést, de nem fogom.
2022. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!