Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás után 1 és 3 éves gyereke...

Válás után 1 és 3 éves gyerekek apához kerülhetnek, hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Anyának is van munkája (otthonról dolgozik), autója, igaz albérletben élnek, a férj maradt a házban. Nem iszik, drogozik nem veri a gyerekeket, nagyon szereti őket. Apuka osztott felügyeletet akart első körben vagy mi ennek a neve (1 hét itt, 1 hét ott). /Én az anyuka testvére vagyok/ mi így nőttünk fel és szörnyű volt. Sehol nem voltunk igazán otthon stb stb. Ezért a testvérem szerette volna ha nála vannak a gyerekek és az apuka jön látogatni amikor csak akar. Utána apuka már csak magának akarta a kicsiket és most hívott a tesóm, hogy övé lett (apáé) a felügyelet,tesómé minden 2. hétvége, ünnepek fele,ovi szünet fele. Ilyen lehet? Nem is nagyon értettem annyira sírt tesóm. Fel lehet lebbezni ilyenkor vagy tényleg csak majd 2 év múlva? Hogy lehet ez? Mindenki (én is) nyugtattam, hogy ilyen piciket nem vesznek el az anyától. A kicsi még éjszaka szopik is!!!

2022. jún. 27. 10:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Ez Magyarországon történt?

Mert akkor én se értem. Feltéve, hogy igaz, amit leírtál.

Anyuka miért költözött el? Ki akart válni? A vagyont hogyan osztják meg? A ház kié volt válás előtt?

2022. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
88%

Szerintem is több van emögött, mint amit leírtál.

Ügyvédként írom, nincs az a bíró, aki ilyen körülmények közt az apanak ítélné őket. Mindig az anyát teszik elsőre, csak nagyon nyomós érvvel ítélnek az apának.

2022. jún. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Ez mondjuk így mese habbal. Ekkora gyerekeket nem itlenek az apának pláne ha a kicsi még szopik is. A testvéred valami nagyon lenyegeset kihagy a történetből.
2022. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt hogy ilyen kicsi gyerekek csak úgy az apához kerülnek. Valami kimaradt a storyból. Valószínű megindokolták a nővérednek rendesen a dolgot és nem csak azt mondták “az albérlet miatt”
2022. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Magyarország, igen. A ház az apáé, nem is egy ház volt hanem 3 (nyaraló és még egy lakás ahol az apuka még előtte élt) de mind a 3 az apáé. Annyi volt, hogy apuka fizetett 5 milliót a tesómnak a "kimaradt, gyerekneveléssel töltött évekért" meg azokért akiket ő vett a házba stb ezt pontosan nem tudom, hogy már meg kapta-e tesóm.
2022. jún. 27. 10:50
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Valószínű anyagi okok miatt. Van munkája, otthonról dolgozik, de hány órában, mennyiért? Mire kifizeti az albérletet + rezsit, ami manapság iszonyat sok pénz, marad e vajon elég pénze kajára és a gyerekek ellátásra. Valószínűleg apuka klasszisokkal jobban állhat anyagilag és ezért kapta ő a gyerekeket.

Ha csak nem volt arra bizonyítéka pl videofelvétel, hogy az anyuka iszik, drogozik, bántalmazza a gyerekeket. Lehet, hogy alapesetben nem csinál ilyet, de volt 1-2 kiborulása/ szarabb napja amikor megivott pár italt, az apuka meg koholt vádakkal beadta a bíróságon, hogy az anyuka rendszeresen iszik. Esetleg volt 1-2 nagyobb vita, amikor az anya kiborult, ordibált, amit az apa vidófelvétellel rögzített és úgy állította be a bíróságon, hogy az anyukának mentális problémái vannak.

Sajnos, ha mérgesedik a viszony, hajlamosak az emberek mindent ráhúzni a másikra. Én ismerek ilyen esetet.

2022. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak van valami gond, ha nem az anyának ítélték őket. Ilyen kicsik rendszerint az anyához kerülnek, ha csak nincs nagy gond, az, hogy albérletben él nem elég nyomós indok arra, hogy ne legyen felügyeleti joga
2022. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem akarok indiszkrét lenni, csak az okokat keresem.


Nem lehet, hogy az anyukának pszichiátriai betegsége van? Mert akkor esetleg el tudom képzelni, hogy egy kellően súlyos betegségnél, no meg rámenős ügyvéd támogatásával esetleg az apa meg tudta győzni a bíróságot arról, hogy anyuka nem alkalmas a gyerek nevelésére.

2022. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanmar, anyagiak miatt nem ítélik az apának.
2022. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Nyomós oka kell legyen, ha az apának ítélik a gyerekeket...

Én egy esetet ismerek, az anya munkanélküli és alkoholista volt...a tesód gondolom nem 🤔

2022. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!