Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás után 1 és 3 éves gyereke...

Válás után 1 és 3 éves gyerekek apához kerülhetnek, hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Anyának is van munkája (otthonról dolgozik), autója, igaz albérletben élnek, a férj maradt a házban. Nem iszik, drogozik nem veri a gyerekeket, nagyon szereti őket. Apuka osztott felügyeletet akart első körben vagy mi ennek a neve (1 hét itt, 1 hét ott). /Én az anyuka testvére vagyok/ mi így nőttünk fel és szörnyű volt. Sehol nem voltunk igazán otthon stb stb. Ezért a testvérem szerette volna ha nála vannak a gyerekek és az apuka jön látogatni amikor csak akar. Utána apuka már csak magának akarta a kicsiket és most hívott a tesóm, hogy övé lett (apáé) a felügyelet,tesómé minden 2. hétvége, ünnepek fele,ovi szünet fele. Ilyen lehet? Nem is nagyon értettem annyira sírt tesóm. Fel lehet lebbezni ilyenkor vagy tényleg csak majd 2 év múlva? Hogy lehet ez? Mindenki (én is) nyugtattam, hogy ilyen piciket nem vesznek el az anyától. A kicsi még éjszaka szopik is!!!

2022. jún. 27. 10:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

#9-nek van igaza, nem az anyagi okok döntenek, pont erre van kitalálva a gyerektartás, hogy anyagilag a másik félnél is megfelelő lehessen a gyerekek élete.

Ilyen kis gyerekeket csakis különleges okok miatt ítélnek az apának.

Kérdező, fellebbezzen a testvéred és mégis kérvényezze inkább a közös felügyeletet, az osztott nevelést.

Nem lehet, hogy el akarta volna vinni az országból a gyerekeket?

2022. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen betegsége. Az apa szerint a 6 órás munkája mellett (otthonról) nem tudja megfelelően ellátni a kicsit (nem vették fel bölcsibe). Meg ilyen indokok voltak még, hogy ő ki tudja fizetni a magánbölcsit,egészségesebb minőségibb ételeket tud biztosítani a gyerekeknek stb

De mindenki azt mondta ezek hülyeségek. De most mégis ez van

2022. jún. 27. 11:12
 13/27 anonim ***** válasza:
96%
Az egy éves ugyan minek menne bölcsődebe???? Hulyesegwk amiket írtál. A hugod nem mond el valami nagyon fontosat neked.
2022. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nem akarta elvinni! Most azóta már találtam facebookon több hasonló történetet sajnos :/
2022. jún. 27. 11:15
 15/27 anonim ***** válasza:
26%
Még egy okot tudok elképzelni (sajnos, ma erre is gondolni kell). Olyan magas szintű politikai kapcsolatai vannak az apának, hogy a bírónak is "leszóltak", hogy itt és most mit "kell" ítélnie.
2022. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%
Nincs olyan, hogy a magánbölcsi vagy a drágább étel miatt ítélik oda a gyerekeket az egyik szülőnek
2022. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%

Arra tudok gondolni, hogy anyuka a 6 órás lehet minimalberes bejentesű melót tudta felmutatni.

Amivel papíron nem tudja önnmagat sem eltartani.

Ha ez volt akkor logikus hogy elvesznek meg ilyen kicsiket is.

Főleg ha apukának házai jelentős vagyona van.


A másik dolog ha apuka valóban tehetős akkor komoly tapasztalt ügyvéddel jelent meg minden bevetve minden felvonultatva.

Míg lehet anyuka odaalított önmagaban.

2022. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

#12 "hogy ő ki tudja fizetni a magánbölcsit,egészségesebb minőségibb ételeket tud biztosítani a gyerekeknek stb"

Szerintem vagy nem tudod mi volt a háttérben vagy nem mondod el.

A magánbölcsihez ad az állam havi 40 ezer forint támogatást, ahogy már írtuk, a gyerektartás van a gyerek ellátására, ha annyival jobban keres akkor magas lenne a gyerektartás összege vagy a lakhatáshoz neki ítélték volna a lakást az anyának a gyerekekkel stb.

Az új szabályozás alapján ma már valóban azonos elbírálás alá esik az anya és az apa a gyerekelhelyezésnél, de pont az ha az anya otthon dolgozik és csak 6 órában, az a pozitívum és nem az ha magánbölcsibe kell vinni a gyereket 1 évesen mert az apa máshol melózik.

Az anya ráadásul még a gyerek 2 éves koráig jogosult a GYED-re is, ami mellett nem is kell dolgoznia. Ha munka mellett kapja meg a GYED-et - amire jogosult is, akkor meg az növeli a jövedelmét, pont ez a célja.

2022. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

17!


A jövedelem nem játszik itt szerepet. Gyesen lévő nőnek is oda ítélik az ilyen kicsi gyerekeket

2022. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
95%

Szerintem kar ittvtalalgatni, lázitani, feltetelezni, barmit is csinálni.


1, az, hogy leirtál ide 10 sort, közel nem tudjuk milyen életük van

2, te sem biztos, hogy 100%ra ismered a körülmenyeket, be vagy mindenbe avatva.

3, itt a gyakorin ezen senki nem tud valtoztatni, kár is vitatkozni róla

4, a birósag egy olyan szerv, ami nem hasracsapas alapjan ítél. Mérlegel mindent is, és utána dönt. Jogosan.


Szóval már a kérdés kiírasa is felesleges volt, nem hogy az, hogy itt talalgat mindenki meg szidja a rendszert a kérdező

2022. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!