Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári pert miként tudok el...

Stefan91 kérdése:

Polgári pert miként tudok el indítani a legegyszerűbben egymagam? Lásd alább a történetem körvonalakban...

Figyelt kérdés

Az Intrum Zrt., mint követeléskezelőnek az ügyvédje L. Nagy ügyvédi iroda (nevet nem tudok mondani ki pontosan, mivel még az Intrumos ügyintéző sem tudta, se senki...) egy megyeileg hozzám közeli végrehajtónál foganasított letiltást a munkabéremből.

Többszöri telefonegyeztetés után az Intrum-mal, nem tudtak információval szolgálni erről a tartozásról, sem dátumot nem látnak mikor, se egyebet, csak, hogy feltehetőleg egykor Ők a UPC-től vették meg eme tartozásom. Emelett a rendszerükben a régi lakcímem van, ahonnan már 12 éve elköltöztem, s nem, oda sem küldtek leveleket, tájékoztatót, felszólítást, lévén kis településen élek, élünk így a posta, postai alkalmazottak tudják, hogy hol lakom, hova kell kapjam a leveleim, na meg 12 év az 12 év...

Nagy nehezen kiderült, hogy egy 2014-es dátumú tartozás ez arra a címre. Megjegyzem, 2010 óta máshol lakom bejelentve. Abban az épületben pedig többet nem lakott senki, nem hogy TV-t nézett volna bárki is...

Az évek alatt nem kaptam semmi felszólítást, semmiféle levelet. Noha, az Intrum más ügyből kifolyólag keresett, echte tudta a jelenlegi címem...

Felhívtam az L. Nagy ügyvédi irodát, ahol sokadik próbálkozásomra sikerült elérnem Őket.

Elmondtam nekik is, hogy sérelmezem a letiltást, annak tükrében, hogy az elmúlt években semmilyen felszólítást nem kaptam, hogy tartozásom lenne, az Intrum pedig nem kezeli megfelelően az adatokat, hogy tájékoztatni tudjanak az ügy minden részletéről, nem mellesleg, ha lenne is, akkor bár a tartozás tudom nem évül el csak úgy, ellenben az elrendelő fél, ha nem megfelelően jár el, akkor viszont elektronikus hírközlési szolgáltatásokra vonatkozóan az elévülési idő 1 év. Közüzemi tartozás esetén 3 év, pénzbeli igény esetén pedig 5 év!

Mire közölte, hogy miért vontak? Ők már rég lezárták ezt az ügyet, nem is érti a végrehajtó miért kezdeményezte. Mondom marha jó. Hívjam fel a végrehajtót. Nagy nehezen elértem.

Ők meg azt mondták, hogy hozzájuk akkor 2014-ben érkezett megkeresés az elrendelő féltől, Ők mivel nem találtak ott senkit és semmit 2015-ben szüneteltették az ügyet, majd 2019-ben elvileg újra kérte az elrendelő, de valami díjat nem fizetett meg a végrehajtónak egészen 2021-ig, így csak akkor vették újra elő az ügyet és most 2022-ben foganasították. Érdekes, mivel évek óta dolgozom...eddig eszükbe se jutott nem hogy felszólítani, bármit is közölni, de akkor, ha tartozom és újra elővették az ügyet akkor miért kellett még másfél év?

Azt mondta, hogy hívjam vissza az elrendelőt, az ügyvédi irodát, s mondjam ezt el nekik, s, ha Ők küldenek nekik levelet (elvileg küldtek azt mondta az elrendelő) akkor megszüntetik a letiltást a munkáltatómnál...

Felhívtam újra tehát az ügyvédi irodát (L. Nagy -Intrum-) ahol ezt el mondtam a Hölgynek, aki már már szinte nevetve közölte, hogy ezt már Ő se érti mikor lezárásra került, de oké, jó intézkedik.

Hát nekem nem annyira vicces. Nem mellesleg az Intrum kezel még egy 2019-es ügyet is a nevemen ami Canal+ Luxembourg s.á.r.l. néven fut, ami tudjuk Direct One, echte UPC...és az ügyszám pontról pontra ugyanaz szinte mint a 2014-esnek annyi, hogy az egyik 150-re a másik meg 155-re végződik....

Én úgy gondolom itt nincs más teendő, mint bíróságon el indítani a peres ügyet, ahol elvileg ahogy olvastam ilyen esetekben 15 napon belül döntést hoznak, s az idő alatt is legalább felfüggesztik ezt az egész marhaságot! Ehhez kellene segítség, hogy hova fordulhatok a hozzám legközelebbi (siófoki bíróság) vagy szükséges a megyeihez fordulni (Kaposvár)? Mik kellenek, mit tegyek? Papírjaim mivel eddig nem küldtek semmit nincsenek, csak azok amiket most kaptam a munkáltatómtól miután megkérdeztem hol a fizetésem egy része, ők pedig elküldték a tájékoztatót, hogy mit kaptak a végrehajtótól...



2022. jún. 29. 15:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Előre is szíves elnézésetek kérem a terjedelmes írásért, de már megőrülök ezektől...
2022. jún. 29. 15:52
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak az alapkérdésre válaszolva: a birosag.hu oldalon találsz polgári keresethez nyomtatványt. Azt kell kitölteni, három példányban beadni. Az első példányra eredetiben felragasztod az illetékbélyeget, a többit úgy fénymásolod le, hogy az is látszódjon.

Minden melléklet szintén három példány (pontosabban perbeli felek száma + 1, ha esetleg több fél lenne valamelyik oldalon, akkor értelemszerűen annyival több)

2022. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!