Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kivel kellene beszélnem, ha...

Kivel kellene beszélnem, ha én úgy döntöttem, hogy az államadósság hátralévő részét egymagam szeretném kifizetni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy multimilliárdos vagyok... Lenne elég pénzem, hogy kifizessem..



Kihez kellene odamennem, hogy azt mondjam neki: "Jó napot! Az államadósságot jöttem rendezni!"

Van beleszólása az Orbánnak, hogy egy magányszemély rendezné el az adósságot?

Esetleg ha ki lenne fizetve, akkor számíthatnánk béremelésekre és egy nagyobb mértékű rezsi- és árcsökkenésre?

És esetleg, ha azt mondanám, hogy csak akkor fizetem ki, ha előtte (vagy akár utána), az Orbán teljesíti a feltételeimet? Pl. garantálja a béremelést vagy pl. Matolcsyt 47 ezer forintos fizetésre ítélését a teljes vagyona elkobzása után.. stb.


Végül: Ti milyen feltételeket szabnátok?



2014. márc. 11. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Látszik, hogy ettől annyira távol vagy, hogy nem sok elképzelésed van a működéséről.

1. Akkor te lennél messze a világ leggazdagabb embere. Holmi Microsoft vezér labdába se rúgna.

2. Akinek ennyi pénze van, a hatalma is ehhez idomulna.

3. Fentiek alapján nem kérdezősködne, hanem cselekedne. Mindenféle Orbánokat és Matolcsykat egyszerűen eltakarítana az útból, ha akadékoskodnának.

4. Az még elképzelhető, hogy az első pont bekövetkezik. De az már nem, hogy a többi is. Egyszerűen nem ilyen az emberi természet. Gondold meg: magánszemély miképpen tesz szert ilyen vagyonra? Miféle lelkivilággal? Nem lesz nehéz dolgod, látsz ilyent itt éppen eleget.

2014. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

NEM az államadósság a legnagyobb problémája a gazdaságnak!

Felesleges lenne kifizetni!

Normális gazdasági környezetet kellene teremteni.

2014. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:
47%

Ne szólj senkinek, csak utald át nekem, majd én elintézem.


Bízz bennem, Orbánnal is, Matolcsyval is megbeszélem, és megígérem, hogy lesz béremelés. Én garantálom neked.

Hidd el, hogy megfelelően felkészült vagyok az ilyen helyzetek kezelésére.


Nehogy úgy járj, mint a Simon, látod ő nem utalta át nekem a 240 milliót, aztán le is bukott vele.

Én megmentelek téged az ilyen dolgoktól, ha az én számlámra utalod a pénzt, garantáltan nem fogják nálad találni!

2014. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"1. Akkor te lennél messze a világ leggazdagabb embere. Holmi Microsoft vezér labdába se rúgna. "


De bizony! :)

Bill Gates magánvagyona valahol 70 milliárd dollár felett van, ami kb a magyar államadósságnak megfelelő összeg (23000 milliárd Ft = kb. 74 milliárd dollár).

Vagyis Billy jó kedvében akár ki tudná fizetni a teljes adósságunkat. Igaz, hogy nem sok pénze maradna... :)

2014. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudná kifizetni. Kifizetni magánvagyonból lehet, a többihez mások is hozzászólnának. Nem feltétlenül egyetértőleg.
2014. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#2-höz. Bizony nem az államadósság a legnagyobb probléma. Annyira nem, hogy seperc alatt újratermelődne, ha valaki kifizetné/elengednék.

Sokkal nagyobb probléma a gazdasági szerkezet.

De még ez is eltörpül az emberek gondolkodásmódjának szerkezeti problémái mellett. Ha ma lenne egy olyan párt, amely rettenetes hatalmat kapna, és fergetegesen jól akarná csinálni, az fontos lenne, de nem elégséges. Nekik se hinne senki, csak nagyon soká. Ők se tudnának rávenni nagy tömegeket a tanulásra, a minőségi munkára, a tenni akarásra, a hasznos tevékenységre. Egyrészt, mert nagy tömegek semmihez se értenek, másrészt mert az ember gondolkodása a világ leglassabban változó objektuma. Van, akinek nem is tud. Vagyis alapvetően új, előrevivő gondolkodáshoz, abból következő szemléletváltáshoz, meg abból következő eredményes munkához részleges generációváltás kell. És még ott is az lesz a probléma, hogy őket is elavult gondolkodású, rossz szemléletű szülők nevelték. Mire is?

2014. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, úgyis te fogod kifizetni, bár tudjuk, nem vagy milliárdos.
2014. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaz, nem egymagad, hanem velünk meg az unokáinkkal együtt. És nem kifizetni, hanem csak fizetni, örökkön örökké.
2014. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na jó, de lényegében még mindig nem tudom, hogy pontosan kinek tartozunk...
2014. márc. 11. 18:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt. Ez nem fogja gátolni a tranzakciót.
2014. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!