Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A saját igazságérzetetek...

A saját igazságérzetetek szerint mi tűnik igazságos eljárásnak a nyíregyházi estben, - amikor egy ember a kilincsbe vezetett árammal próbálta megvédeni a tulajdonát és meg is rázott egy behatolót az áram?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam az eseten és megírom őszintén nem jutottam olyan elbírálásig, amely ténylegesen igazságot szolgáltathatna. A közbiztonságot lehet szapulni, - én sem vagyok elégedett vele, - de senki ügyét nem viszi előrébb, ha itt és most elkezdem A4-es oldalakat felemésztő terjedelemben szapulni. Azt is tudni kell az esethez, hogy a Nyírség azok közé a térségek közé tartozik, amelyeket különösen súlyt a munkanélküliség, - olyan jövedelmekből kénytelenek ott élni emberek, akik részesülnek a "kegyben", hogy dolgozhatnak, amelyből sok ember még az éhenhalást is képtelen elképzelni. Lényegében mindenki életművész abban a térségben és úgy "varázsolja a megélhetést", ahogyan csak a leleményességéből futja. Ugyanakkor az sem járja, hogy csak úgy el lehet venni másoktól azt, amiért tisztességgel megdolgoztak. Ellenben akár a postás is benyithatott volna az árammal védett ingatlanba.

Szerintetek van ténylegesen igazságos állásfoglalás egy ilyen bonyolult, paradoxon helyzetben?



2022. júl. 5. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A kilincsbe vezetett áram teljesen igazságos, mivel a postás nyilván nem fogja próbálni nyitogatni az ajtót, hogy be lehet-e menni lopni :)
2022. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Molyember ***** válasza:
67%
Milyen szempontból igazságos? Érzelmileg érthető, amit tett, de másként nem. Ez egy potenciálisan halálos csapda volt, ami ráadásul másokat is veszélyeztetett. Ezt nem lehet védeni, még akkor sem, ha egyébként megértem az elkeseredését.
2022. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
-Eléggé fura reakciót fogtok majd tapasztalni tőlem, mert bármit válaszoltok - ami érdemi állásfoglalás a kérdéssel összefüggésben, - "zölddel" fogom honorálni, mivel nincs ténylegesen mindenki által igazságosnak tartott válasz. Köszönöm az első válasz, - ezzel is így tettem.
2022. júl. 5. 12:44
 4/16 A kérdező kommentje:
-Közben befutott a második válasz is, - azt is köszönöm!
2022. júl. 5. 12:45
 5/16 A kérdező kommentje:
-Menet közben szeretném azt is a tudomásotokra hozni, hogy jobban örülnék, ha nem egymásnak ugranátok a vélemények megfogalmazásának és beküldésének következményeként, - nem kitűzött célom, hogy emberek egy plusz dologért gyűlölhessék egymást! Nekem elég, ha mindenki, - akit érdekel a témakör, - csak beküldi, hogy mit gondol abban a kérdéskörben, amelyben szembetűnően bizonytalan vagyok! Köszönöm, amennyiben így tesztek, - ne gyűlölködjetek!
2022. júl. 5. 13:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a sztorit, de ha orkok pusztultak meg, akkor hasznos megoldás volt. Bár az igaz, hogy ártatlant is megrázhatott volna.
2022. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag lehet áramot vezetni a kilincsbe, de:

- az nem lehet emberi élet kioltására alkalmas,

- jól olvasható és látható módon ki kell írni, hogy "Vigyázz, a kilincsben áram van!" (a nyíregyházi bácsi csak annyit írt ki, hogy "állj! stop!")

2022. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ismerem az eset részletes körülményeit, de én személy az egyetlen problémát abban látom, hogy nem csak a jogtalan behatolókat veszélyeztette ezzel, illetve nem tudom, hogy volt-e valami figyelmeztetés.


De egyékbént úgy gondolom, lehet f-szkodni azon, hogy zállamdolga, meg önbíráskodás, meg így társadalom, úgy társadalom, meg törvények, meg jog, viszont mindezen b-ziságoknak meg okoskodásoknak kell hogy legyen egy nagyon világos határa:


Ez a határ pedig a magántulajdon birtokhatára.


Már így is olyan szinten szét-és beszabályozzák az életünket, hogy az elviselhetetlen, legalább a saját birtokomon csinálhassak már azt, amit akarok, és védekezhessek a behatolók ellen, úgy, ahogy csak nekem tetszik, feltéve, hogy ártatlan életeket nem veszélyeztetek.


Tehát szerintem minden jogod megvan halálos eszközzel védekezni.

Ha akarsz, akkor árammal.

Én mindössze két kritériumot írnék elő:

- ártatlanokat ne veszélyeztess vele

- tudasd a birtokon kívül lévő emberekkel, hogy mivel jár a jogtalan behatolás


Ebben az esetben a gyakorlatban ez azt jelentené például, hogy dupla ajtó, a külsőre ki van írva, hogy jogtalan behatoló ellen halálos erő kerül alkalmazásra, és a belső ajtóba van az áram vezetve.


Vagy ha ez egy kertes ház, akkor kerítésre kiírva, hogy jogtalan behatoló ellen halálos erő kerül alkalmazásra, és a telken belül, a ház ajtajába már lehet áramot vezetni.

Vagy a kertben booby trap-eket elhelyezni. Vagy bármit.

2022. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A 7#-re is ment a "zöld" - és köszönöm a menet közben beküldött válaszokat, - a 7#-essel összefüggésben azt gondolom, - még ha nincs is talán igazam, - hogy eléggé egyoldalú megközelítés a "kiplakátolás", mert

1.: A kiplakátolt védelmi szisztémára rá lehet készülni, - ergo, semmit nem ér a "kiplakátolás" pillanatától a szisztéma.

2.: A rosszhiszemű ember sem tudatja senkivel - az esetleges bűntársán kívül, - hogy mire készül. -Ez az egyoldalúság nem feltétlenül "sportszerű" - véleményem szerint!


Ez azokra az időkre emlékeztet engem, amikor olyan "rendőrségi körözéseket" toltak ki az éterbe, amelyek úgy kezdődtek (tartalmukat tekintve), hogy "Ismeretlen Kovács János ellen adott ki körözést a ... megyei kapitányság..." -Lássuk, be ez a "Több, mint röhejes!" kategóriát képviselte már akkor is!... :)

2022. júl. 5. 13:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"A kiplakátolt védelmi szisztémára rá lehet készülni"


Azt nem kell kiplakátolni, hogy árammal, vagy ideggázzal, vagy mérgeskígyókkal teli veremmel, vagy egy shotgun csövével szembesül-e, ha jogtalanul behatol.

Elég annyit, hogy halálos erővel, aztán gondolkodhat rajta, hogy megéri-e neki behatolni.


Higyjed el, ha ez a rendszer legálissá válna és elterjedne, a betörők 90%-a nem kockáztatna.

2022. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!