Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám hosszú betegség...

Édesanyám hosszú betegség után,3 napos kórházban töltött idő után hunyt el. Apám elhanvaszttatta,de nem volt temetés. Hogyan tudnék utána járni egy 12 éves ügynek?

Figyelt kérdés

Apám egy szó nélkül tüntette el aztán. A kórházba nem mehettünk be ,apánk nem engedte. Azt mondta el lett hanvasztva, de nem volt temetés illetve búcsúzás sem... Apám nem volt hajlandó beszélni róla...gyerek voltam akkor,éppen 10 múltam ,féltem is apamtol. Egyik rokon sem tud semmit,hol van most .

Felnőtt fejjel szeretnék a végére járni a dolognak. Hogy kezdjek neki? Milyen jogaim vannak ? Apám mennyire tett törvénybe ütköző dolgot?



2022. júl. 5. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire. Hamvasztatni, a hamvakat hazavinni, Dunába szórni teljesen legális.
2022. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Kérdezd meg apádat. Lehet, hogy a hamvak otthon vannak, erre minden joga megvan.
2022. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

1, szóráskor nyilatkozni kell arról, hogy a közeli hozzátartozók egyetértésével történik.


Kérdező, a temetkezésről szóló tv szabályozza, hogy biztosítani kell számotokra a kegyeleti joghoz való hozzáférést. Ha otthon tartja az urnát, törvényes kötelessége még a költözésről is tájékoztatni téged. Ezzel sokkal előbbre nem vagy, mert csak perben tudod a jogot érvényesíteni.

2022. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1, legális, ha kér engedélyt. Ahhoz is hogy elszórja, és ahhoz is hogy otthon tartsa.

Ennek valahol nyoma kell hogy legyen. Fogalmam sincs, hol kezdeném, talán a kórházban ahol meghalt.

2022. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kell nyilatkozni, édesanyámat néhány éve hamvasztották. Megnéztem a papírokat, de erről nem kaptam másolatot. Nekem mindent temetkezési iroda intézett, én a helyedben bemennék egybe, és megkérdezném, hogy hova kell nyilatkozni, és hol tudom ezt megnézni.

Apukáddal nem vagy olyan viszonyban, hogy egyenesen rákérdezz?

2022. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyenesen rakerdeztem. 12 után most mondta, hogy "meglesz" az urna és most megcsináljuk a temetés.

De nem mondta el hol van. Sőt össze vissza kamuzott meg változtatott a sztorin 1 óra személyes beszélgetés alatt. 2 éve nem is nagyon beszéltünk.

2022. júl. 5. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!