Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a gyermek betegsége iránti...

Ez a gyermek betegsége iránti nemtörődömség mire utal a szülőnél? Mentális zavar a szülőnél? Más is van így az anyjával? A kapcsolatok megszakítása a megoldás?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvéremmel, én szerencsére már kiszabadultam a szülői fészekből.


Ma már felnőtt, középkorú férfi vagyok. Gyermekkoromban súlyos hormonális zavarom volt, emiatt már gyermekkoromban nagyon elhíztam. Pár éve megtaláltam a gyermekkori orvosi papírjaimat, ahol a tanárok, védőnők, iskolaorvos többször, több dokumentumban is azonnali hormonális kivizsgálást javasolt, vagy beutalót írt. És minden papíron ott volt a megjegyzés: "A szülő nem hajlandó foglalkozni az esettel, A szülő megtiltotta a további orvosi kivizsgálást, stb."

Azóta már normális testalkatom van, de csak mert felnőttként elmentem a megfelelő orvosokhoz, dietetikusokhoz, akik segítettek a

problémáim megoldásában. Azonban a teljes korai gyermekkoromat tönkretette a nem kezelt hormonális problémákkal járó elszigeteltség, ami persze kihatással lett a párkapcsolataimra.


Hasonló dolog történt a testvéremnél is. Nála igazolt súlyos mentális zavar, és depresszió lett megállapítva. Gyógyszer és alkoholfüggő. Anyámmal él együtt, és hiába voltak anyámnak mindig is jó egészségügyi kapcsolatai (amit az én esetemben is felhasználhatott volna), sohasem élt a lehetőségekkel, ugyanis egyszer elszólta magát: Ha az ő fiát meglátnák a pszichiátrián, az neki hatalmas szégyen lenne.

Szóval most ott tartunk, hogy a szinte mentálisan kellő mértékben sohasem kezelt, depressziós, gyógyszerfüggő, és így munkanélküli testvérem anyám szorításában él, akinek kb. 20 éve nem érdeke, hogy elővegye a kapcsolatait az ügy megoldása érdekében.

Ennek megfelelően testvérem teljesen leépült, és a nem tiszta tudatú cselekedetei miatt én is megutáltam őt, ha tehet róla, ha nem.


A szomorú csak az, hogy már azt látom, hogy egymást "hülyítik", egyre esik mind a szellemi, mint az erkölcsi színvonal a "családban".


Mit érdemes tennem? Teljesen forduljak el tőlük?

Saját családom sajnos nincsen, akiket magaménak érezhetnék.


2022. ápr. 3. 15:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

"És minden papíron ott volt a megjegyzés: "A szülő nem hajlandó foglalkozni az esettel, A szülő megtiltotta a további orvosi kivizsgálást, stb.""


Kizart, ugyanis ha ez lett volna a helyzet, az orvosnak jelentenie kellett volna a gyamhivatalnak, te pedig minimum védelembe lettél volna véve. De mesélj még.

2022. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

A felnőtt testvéred már saját maga felel az életéért. Ha alkesz akar lenni, akkor alkesz lesz. Nem anyád szorításában él, hanem anyád elviseli a gyógyszerfüggő, alkesz, munkanélküli fiát.

Apropó! te miért is nem segítesz a testvérednek?

2022. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Az egyesnek igaza van. Jelentve lett volna a gyámügynek hogy veszélyeztetett vagy, a szülő nem hajlandó kezeltetni a betegséged. nyilván hazugság a sztorid.
2022. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem hazugság, pont. Szerintem 30 éve még nem volt ilyen érzékeny a gyámügy. Manapság elhiszem, hogy jelentenék.


Felháborító, hogy hazugságnak nevezitek ezt a fájó pontot.


Bármilyen rosszindulatú hozzászólók is vagytok, kívánom, hogy ne kerüljetek olyan helyzetbe, hogy egy 30 évvel ezelőtti papíron azt olvassátok, hogy anyátok leszarta a kezelési lehetőségeteket.

2022. ápr. 3. 17:19
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem volt vizsgálat, mégis mi alapján jelented ki, hogy hormonális zavarod volt?
2022. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
30 éve előbb lépett a gyámügy, mint ma, és a védőnő, iskolaorvos sokkal komolyabban vette, mint ma. Ha csak fogorvoshoz nem vitted, már akkor is mentünk családlátogatásra.
2022. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%

Talán a szülő nem akarta tudomásul venni a problémát, mert félt, hogy nem tudja megoldani. Talán félt, hogy kiderül, az ő hibája a te hormonális zavarod és azzal képtelen lett volna szembenézni. Ahogy nézem, máig képtelen szembenézni a hibáival. Bocsáss meg neki, az segíteni fog, hogy jobban lássa a hibáit és ő is megbocsásson magának ill. bocsánatot kérjen a testvéredtől.

Szerintem.

2022. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Meg kell szakítani a kapcsolatot és alapítani családot, ennyi
2022. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Engem anyám sosem hordott kontrollra, pedig kiskorom óta szemüveges vagyok. Nagyon elromlott a szemem mert nem érdekelte, gyerekként irtó sokat számít hogy jó szemüveget hordj. Enyémet nem érdekelte, kicsit sem.
2022. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Engem kamaszkoromig nem vittek fogorvoshoz, mondván, évente egyszer van iskolaorvos. Minden fogam rossz volt, akkor se vittek.
2022. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!