Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha leütök egy kéregetőt mert...

Ha leütök egy kéregetőt mert fenyegetve érzem magamat akkor milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Tegnap fényes nappal egy tipikus 50 kilós rosszarcú szakadt fazon leszólított, mondtam hogy nem állok meg mert időpontra megyek. Erre felemelte a hagját, hogy adjak neki egy kis aprót fel akarja hívni a hugát. Itt már nálam is felment a pumpa, de inkább a hangnem miatt, mire én is idegesen mondtam neki, hogy nem rég vesztettem el az állásomat és keressen mást. Szerencsére itt már elindult tovább az útján.

Anyukámtól jöttem egyébként és még néztem hátrafelé, hogy nem megy e be abba az utcába ahol anya lakik, mert féltem.


Fenyegetve éreztem magam, voltak már verekedéseim fiatalon, (de igyekszem elkerülni szerencsére sikerült is évek óta) Szóval én nem várom meg, hogy a másik üssön először, de abból meg lehet rendőrségi ügyem. Szívesen péppé vertem volna a fazont, de az utolsó pillanatban elindult az útjára. Viszont ha teszem azt leütöm és valami sérülése lesz akkor még börtönbe is kerülhetek? Most sajnos nem dolgozok, de normál esetben akkor X időre kiesek munkából tárgyalás minden stb. vagy adok 500 Ft-ot és akkor befogja a pofáját, viszont akkor magamat emésztem utána.



2022. júl. 8. 16:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem volt valós fenyegetés.

Kezeltesd magad, pszichiátriai eset vagy.

2022. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Garázdaságot követsz el és reménykedhetsz, hogy nem okozol neki valami komolyabb sérülést.
2022. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Egy idióta fusztrált fasz vagy.

Sokkal rosszabb mint az aki megszólított

2022. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Drakula ***** válasza:
95%
Naná hogy sittre kerülsz!
2022. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem értem hogy miért nem lehet megérteni, hogy a NEM az mit jelent. Utálom ha valaki erőltet valamit a másikra.
2022. júl. 8. 16:44
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
5. Attól még nem verjük meg, tovább lépünk. Orvosi eset vagy, gondolom anyádat is vered.
2022. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Te normálisnak tartod magad egyébként hogy ilyeneken kattogsz?
2022. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem lett volna jogos verekedned, mert nem ért hozzád egy ujjal sem.Viszont hivatalosan koldulni sem szabad, mert szabálysértésnek minősül.Legközelebb mondd ezt nyugodtan, és ha fenyegetve érzed magad tedd hozzá, hogy hívod a rendőrséget.
2022. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászóló írt érdemlegeset.

Mikor azt mondta idegesen, hogy "ne idegesíts fel!"

utána már tetlegesség következett volna, és ha az következik én leszek a nyitó fél.

2022. júl. 8. 17:13
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

"Szóval én nem várom meg, hogy a másik üssön először"


Tehát mindig te kezded a verekedést, ergo a felelősség is téged terhel.

Ha sérülést okozol téged vesznek elő hisz te ütöttél először.

2022. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!