Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szoba konyhás régi parasztházh...

Szoba konyhás régi parasztházhoz,kb 3x4 m2 terjedelmű fürdőszoba,és előszoba,illetve kicsi emésztő építéséhez kell e engedély,ha nincs csatorna az utcában?

Figyelt kérdés
Hagyományos emésztőt szeretnénk,természetesen ha jog előírja,a talajterhelési díjat is fizetnénk,bár úgy tudom ha az utcában nincs csatorna,akkor nincs ilyen díj. Illetve úgy emlékeztem pár négyzetméter bővítéshez nem kell engedély. Erre szeretnék pontos választ kérni,úgy hogy halandó ember is megértse. Nagyon szépen köszönöm a segitséget előre is!

2022. júl. 9. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan kell.
2022. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak zárt rendszerű szennyvíz gyüjtő-tárolót szabad építeni. Építési engedély nem kell a bővítéshez, de terveztetni kell, építés megkezdése előtt be kell jegyeztetni, és elektronikus építési napló vezetése kötelező. Csak erre jogosult szakember (vezetésével) végezhető. Meg kell felelni az építési szabályoknak, az OTSZ-nek, a helyi önkormányzati előírásoknak. (A tervező ezek szerint tervez. Csak az tervezhet, aki az országos tervezői névjegyzékben szerepel.) A használatba vételi engedélyt is meg kell szerezni, amihez építési műszaki ellenőr aláírása is jól jön. Persze kisebb falvakban , ahol az önkormányzat és a szomszédok elnézőek, sokan enélkül építenek, egyébként komoly büntetés vár az ezt kijátszókra. Építési engedély kérése 300 négyzetméteren felül kötelező. Az építő a NAV-nak köteles bejelenteni, ha 10 millión felüli az építés ára. Végezetül a megvalósulási terv és a használatba vételi engedély alapján a földhivatalnál a változást be kell jegyeztetni. Dióhéjban ennyi.
2022. júl. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak: köszönöm! Egyébként mellettem lakó cigányok,bővítik össze vissza a kis parasztházat,de én ott még egy hivatalos személyt nem láttam... fürdőt is építettek,és a ház hátamögötti völgybe engedték a lét... most csatornára kötöttek elméletileg.... rájuk nem vonatkozik úgy látszik a törvény. :( sok helyen csinálják így. Kutya nem szól nekik :/ nagyon köszönöm a válaszod!
2022. júl. 11. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Hívjál ki valami hivatalos szervet, hogy ellenőrizzék őket!
2022. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A baj az,ha megteszed,kb sündisznó leszel,annyi kést vágnak beléd.... aztán kiolvassák a pál utcai fiúkat,és már kint is vannak szabadon.... sajnos mikor vizet kellett bevezetni,nekik ingyen vitték be,nekem meg fizetnem kellett volna..... kicsaptam a balhét,és kénytelenek voltak behozni ingyen nekem is,és jött a nácizás....
2022. júl. 12. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
A 2-es vagyok. Remélem nem voltam félreérthető: a közműpótló műtárgy ( szennyvíz gyűjtő) semmilyen bejelentés nem kell. A bővítéshez pontosabb tudás a 155/2016(VI.13.) kormány rendeletben található. Az építkezés ellenőrzéséről annyit, hogy az egész eljárás ki van véve 2013 óta az önkormányzatok kezéből, őket az állam nem is értesíti erről, így nem is tudnák mit ellenőrizzenek. Hivatalosan az államnak kell szúrópróba szerűen ellenőrizni de erre sem embere,sem pénze nincs elegendő. A rossz nyelvek szerint (de én ettől elhatárolódom ), a szúrópróbaszerűség azt jelenti, hogy azt ellenőrzik akivel ki akarnak szúrni. A barna szomszédokról meg az a régi vicc jutott eszembe, hogy nem kell az autóvezetéshez jogosítvány, hiszen az autó benzinnel megy, nem jogsival.
2022. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!