Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bölcsöde, ahová járatnám a...

A bölcsöde, ahová járatnám a gyerekem, rendszeresen képeket osztana meg róla - mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Szeptembertől magánbölcsődébe íratnám 2,5 éves kislányomat. Az első szülői értekezleten megtudtam, hogy az a rutin eljárás, hogy (állítólagos szülői igényre hivatkozva) egy zárt Facebook csoportban, amelynek minden szülő a tagja, heti gyakorisággal egy 20+ képet tartalmazó képgalériát osztanak meg.


Ez számunkra több szempontból is aggályos. Egyrészt a Facebook átláthatatlan adatkezelése miatt semmiképpen nem szeretnénk, hogy a kislányunk személyes adata (képmása) ezen a felületen megosztásra kerülne.


Másrészt pedig nem tudom, hogy hogyan lehetne azt biztosítani, hogy a zárt csoportból ne kerüljenek további megosztásra a képek, így még azt sem látom garantáltnak, hogy a kislányom személyes adatai csakis a zárt csoporton belül maradnak.


Milyen lehetőségeim vannak szülőként arra, hogy megvédjem a kislányom személyi adatait? Sajnos több ismerősöm is elmondta, hogy ez más intézményekben, óvodákban is gyakorlat.



2022. júl. 11. 22:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Szólhatsz, hogy a te gyerekedet ne fotózzák, ahol látszik ott tegyék felismerhetetlenné.
2022. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
GDPR-re hivatkozol
2022. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%
milyen személyes adat kerül ki? kiírják a nevét, címét?
2022. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

A helyedben valóan a gdpr-re hivatkoznék, és kérném, hogy a te kis tündibündi egyetlen édes csillagod ne jelenjen meg a fotókon.

Egyébként pedig keresnék egy rendes pszichiátert a helyedben, mert amúgy nagy a baj.

2022. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%
Adj ra napszemuveget meg simaszkot.
2022. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
4#miért kellene pszichiáter? Teljesen igaza van, attól hogy a világ bolond és mindenki úgy posztolja a gyerekét a netre mintha nem lenne holnap, ő meg dönthet másképp. Én örülök hogy abba a korba születtem amikor még pont nem volt közösségi média és nem rakták fel az életem fb-re.
2022. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Mi, ekkora f*szságok vannak? Már az is elég baj, hogy a sok agyhalott maga posztolja a gyerekét, de már bölcsiben is kötelező?
2022. júl. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha ennyire zavar, akkor keress másik bölcsődét. Pont arról van szó, hogy tájékoztattak, hogy fotók készülnek (legalább nem sunyiban fotóznak), neked meg nem kötelező odavinned a gyereket.

Te magad írod, hogy bevett gyakorlat máshol is, és jé, nem is halnak bele a gyerekek.


Ez a facebook adatvédelmi beállításaiban nem bízom ez meg olyan, hogy kb. mi lesz ha fejemre esik a tégla az utcán kategória. Kb. erre is ekkora eséllyel kell tervezni.

És ha mégis kikerül a kép neadjisten, akkor milyen kár van belőle? Semmi. Túlaggódod.

2022. júl. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
3: a képmás is személyes adatnak számít
2022. júl. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%
Felesleges ezen cirkuszolni. A gyerekek arca olyan gyorsan valtozik kis korban. 5 evesen mar a kutya se ismer rá.
2022. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!