Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a gyermektartásdíj?

Mennyi a gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ezt mennyire lehet így megmondani. De a szüleim válásra készülnek, legalábbis úgy érzem.

Anyukám nagyon keveset keres 200.000ft vagy kevesebb, apukám 500.000ft-ot de ebbe benne van a családi meg minden. 4 gyerek van. 1 ovis 3 iskolás.



2022. júl. 13. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az apa önálló jövedelmének a harmada osztva a gyerekek számával, de maradnia kell a mindenkori öregségi minimumnyugdíj kétszeresének. Szóval ha a 4 gyermek egy családban van akkor kb. 170k lesz a tartásdíj. Ha csak te vagy a családban a másik három gyerek máshol akkor csak 40-42k.
2022. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor apukának 40-42k-t kell fizetni? Vagy anyukának? Szét mennénk. Én lennék apukámmal a másik két testvérem maradna anyukámmal. Meg van egy bátyám aki 17 éves de nem velünk lakik.
2022. júl. 14. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 ha jól értem 4 gyermek van, ebből egyet az apa fog nevelni, eltartani, hármat az anya (az nem számít, hogy nem lakik ott, még 18 alatt van). Ez esetben 170k * 3/4 kb. 125-130k tartásdíjat fog fizetni. Hozzáteszem ez csak hüvelykujj-szabály az eset összes körülményei eléggé befolyásolni tudják pro/kontra az összeget.
2022. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 14. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!