Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetem e a bíróságtól a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetem e a bíróságtól a kevesebb gyermektartásdíj megállapítását arra tekintettel, h gyerekem 400 km-re él tőlem és költsége maga a láthatása is?

Figyelt kérdés
Válásban vagyok,de bírói végzés még nem született,első tárgyalás sem volt még.Eddig abban egyeztünk meg a másik szülővel(ő a válóper beadásakor költözött haza a gyermekkel a szülővárosába),hogy a közös hitelünk felét fizeti én pedig 20% gyerektartást.mivel 400 km re lakik tőlem a gyerekem,így a havi egszeri 2 napos látogatáat tudom csak megoldani,mind az anyagi vonzata miatt,mind pedig a munkahelyi beosztásom miatt is.Egy utam úgyanis közel 20000 ft és akkor még szállásom nincs,csak amit a másik fél felajánl az otthonában.keresetem közel 160000 ft,ebből csak a hitellel,gyerektartással és láthatás költségével együtt 140000 a kiadásom..saját házam nincs,de így megmaradt havi 20000 ft ból egy szobát se tudok bérelni...
2015. okt. 31. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A fizetésed 50%-ig terhelhető bármilyen levonással, a bíróságon kérd, ezt is rendezni fogják.
2015. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90 ezer a hiteled,pedig a felét az asszony fizeti? Mire ment ez,ha még lakásod sincs? A GYT-t nem fogják lecsökkenteni,hisz az a gyerek megélhetésére kell.Ha kevés a pénzed vállalj plusz munkákat,hogy több legyen,vagy ütemezd át a hiteledet,hosszabbra,de kevesebb törlesztővel.A bíróság nem fogja nézni,hogy mennyi a hiteled.
2015. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30-35 ezernél többet nem fognak vonni. Költségeidről vigyél számlát, és a többi. Hiába a bíróság az anyja mellett dönt, nem szoktak nagy pénzeket adni...
2015. nov. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

90000 úgy a hitelem,hogy ebből 30000 személyi kölcsön,ennek fizeti csak a felét a ex...a maradék áruvásárlási,Tv meg mosogép,ami elvittek a gyerek miatt...aztán havi 10 ezer levonás A hitel keret miatt,ami amúgy -450000 ft a folyószámlán,de ebbe nem fizet,mert a kocsi önerőjében van pénze..

Plussz 25000 ft kocsitörlesztő,amit én fizetek,mert nekik nem kellett a kocsi..aztán plussz havi kb 15000 ft mondjuk kajára meg tisztálkodási szerekre plussz havi 20000,hogy látogatom a gyereket...

Tehát személyi kölcsön fele:15000,A hitel havi 10000,áruvásárlási:15000,kocsi:25000,szolid megélhetés:15000,gyerek látogatá:20000,gyerektartás:32000..akárhogy számolom ez 130-140 ezer...és akkor még nem lakok sehol,a családi segítségem sincs...hitelátütemezést nem kérhetek,mert már egyszer fél évre kértünk könnyítést..a kocsit eladni nem tudom,mert még nekem kellene a kamatok miatt fizetni rá...6+2 es folyamatos szak mellé nem találok olyan munkát,amit még tudnék napi 2-3 órába vállalni..tehát nem hiába a kétségbeesésem...

2015. nov. 1. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Húzós :S Én a te helyedben végigjárnám a bankokat adósságrendező hitel után,összeadnák az összes tartozásodat,és így egy hitelt fizetnél,valószínűbb,hogy sokkal kedvezőbb törlesztéssel.Onnan nyernél már valamennyi pénzt.Az útiköltséged a láthatásra,felezni kell az asszonnyal,mivel ugye ő költözött,ez törvényben is így van.Más megoldást nem nagyon látok,a gyt-t nem fogják lecsökkenteni sztem,mert nem nézik,hogy miket fizetsz még(tapasztalat,tavasszal váltam,és nálunk sem nézték,a gyt megállapításánál,hogy a volt férjemnek milyen plusz hitelei kiadási vannak)
2015. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!