Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A drágalátos Orbán-kormányt...

A drágalátos Orbán-kormányt egyáltalán sem zavarja, hogy olyan motorosrendszámot vezetett be idén július 1-től, amely nem felel meg a hatályos jogszabályi előírásnak?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy parkoló motorkerékpárt az új, július 1. óta kiadott rendszámtáblával, amelyen olyan kicsik a betűk és a számok, hogy nem rövidlátó emberi szemek számára sem láthatóak rendesen 20 méterről (még nappal sem, nemhogy sötétben, az általában nem túl erős megvilágítás mellett). A hivatkozott jogszabályi előírás a 49. § (2) bekezdése: [link]

2022. júl. 14. 20:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%

Kb. így kellene kinéznie a kétsoros magyar rendszámtábláknak is, csak az elválasztóvonal nélkül: [link]

A jobb felső sarkuknál ez lenne: [link]

2022. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondoltok, a brit motorosrendszámon miért ekkorák a karakterek? Azért, hogy jól láthatóak legyenek:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hát igen, kb. ilyennek (és ekkorának) kellene lennie a magyarnak is:


[link]

[link]

[link]


[link]

[link]


[link]

[link] | [link]

2022. júl. 20. 22:05
 14/25 anonim ***** válasza:
a 11-eshez: a jobb felső sarkuknál ez lenne: [link]
2022. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az autók elejére tett, a hátsónál ( [link] ) kisebb méretű rendszámtábla 1990-ig, ezen voltak a karakterek 68 × 32 mm-esek:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ugyanekkora karakterek voltak a motorkerékpárok rendszámtábláin is. Ezzel szemben az idén július 1. óta használt motorrendszámon ilyen kicsik: [link]

2022. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%
Majd a rendőr a véda meg az egyéb kamerák leolvassák szerintem erre csak gondoltak. Megoldják a leolvasást akik kiadták, szerintem nem kell ezen addódni.
2022. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
11%
Nyerészkedik rajta valaki vagy valakik,és így jó gyártani nekik minél kevesebb anyagból keljen csinálni.Úgyértem a nyerészkedést az hogy tízévente átlag lecseréltetik a rendszámokat kocsikon is, jó üzlet a politikusoknak és a aki gyártja ezeket
2022. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen méretű karaktereket kellene használni:


Betűk: 75 mm magas, 45 mm széles | 60 mm magas, 36 mm széles

Számok: 75 mm magas, 42,5 mm széles | 60 mm magas, 34 mm széles


Ekkor a motorkerékpárok rendszámtáblája 160 mm széles lenne (160 = 4 + 10,5 + 60 + 11 + 60 + 10,5 + 4). Ekkora méret is elférne az ilyen autókon:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
8-as a brit mototoros rendszám lehet hogy olvashatóbb de ocsmányul néz ki felszerelve egy autónál jóval kisebb motorra. Bár nem elsődleges az esztétika de fontos.
2022. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Amúgy kétlem hogy lesz olyan probléma hogy nem bírta leolvasni a hatóság mert kicsi volt a betű. Ellenben egy mocskos soha le nem tisztított busz vagy teherautó rendszámnál el tudom képzelni.
2022. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!