Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bírói elfogultságot jelente...

Ha bírói elfogultságot jelentek be, várható valami jobb, hogy megismélik az eljárást?

Figyelt kérdés
2017-ben csalás, sikkasztás, jármű önkényes elvétele. 2021. október 28-án elsőfok Győri bíróság 3 év 6 hónap börtön 4 ev közügyektől eltiltás. Fellebbeztem felmentésért, az ügyész súlyosításért. 2022. február 7-én a Győri törvényszék helybenhagyta. Jogerős. Börtönbe nem tudom mikor kell menni. Elhatároztam, hogy holnap levélben az elsőfokú bíróságra bírói elfogultságot jelentek be. Számíthatok rá, hogy valami jobb helyzet várható, esetleg megismétlik az eljárást? Ez jutott eszembe, mert volt már több lítélt aki ezzel a lehetőséggel élt pl.a tescos rabló. Kapcsolatom ráment, gyermekeim nem velem élnek. Megmondom őszíntén, nem követtem el a bűncselekményeket.

2022. júl. 17. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Orosz rulett, csak nehogy a következő meg súlyosbítja.
2022. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja te ártatlan vagy, minden bizonyíték meg kamu mi?
2022. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg február 7.-én jogerős lett az ítélet már régen ülnöd kellene.

Akkor nem értem hogyan lehet itt fellebezni?

Elvileg 60 napon belül megküldik a behívót hol kell letölteni a büntetést.

A kérdésre válaszolva ahhoz nagyon komoly indok kell,hogy elfogadják az elfogultságot mint indokot.Szóval ebben kár reménykedni.

2022. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ne legyetek már ennyire rossz indulatuak, nem ismeritek az ügyet. A cég főnöke ismeri az összes rendőrt. Gondolod nehéz volt rám és munkatársamra kenni a balhét?
2022. júl. 17. 14:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó. Én azt hallottam, hogy 6 éven belül küldik a behívót. Lehet jogerőstől 4 hónap múlva, de lehet 4 év múlva. Telítettek a börtönök, túlzsúfoltak. Ráadásul női csak egy van Kalocsán.
2022. júl. 17. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mivel bizonyítanád, hogy elfogult volt a bíró?
2022. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bírói elfogultságot csak az ügyben hozott határozat kihirdetése előtt lehet bejelenteni. Ráadásul, bizonyítani is kell. Az nem elfogultság, ha itéletileg többet kaptál, mint szerettél volna.
2022. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsi rá az esély, hogy meg is állapítják az elfogultságot csak azért, mert te bejelented...
2022. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!