Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Exem nem adja vissza a dolgaim...

Bb250517 kérdése:

Exem nem adja vissza a dolgaimat többszörös felszólításra, ez lopásnak számít?

Figyelt kérdés
Kicsit kínos, de lassan 5 hónapja, hogy szakítottan az exbarátnőmmel, aki akkor nem adta vissza rögtön a nála maradt dolgaimat, mert "nem tisztáztam, hogy nem örökbe adom", na hát én 99%ra biztos vagyok, hogy már akkor amikor odaadtam tisztáztam a dolgot, viszont, ha akkor nem is, azóta már egy kezemen nem tudom megszámolni hányszor hoztam fel a témát, írtam neki(barátainak, családtagjainak is) ez ügyben, viszont még mindig nem adja vissza, a tárgyak értéke meghaladja az 50e Ft-ot, viszont ezt bizonyítani nehezen, vagy nem is tudom, hiszen számlát kétlem, hogy megtalálom, ezen kívül inkább az eszményi értékük számít nekem. A kérdés az, hogy ez lopásnak számít-e, jogosan hívom-e őt lopósnak?

2022. júl. 17. 20:11
A kérdező szavazást indított:
Igen(+válasz)
Nem(+válasz)
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Jogtalanul bitorolja a te tulajdonodat. Ez értéktől függetlenül értendő. Jogosan követeled rajta számon. Más kérdés hogy a fentiek alapján enyhén kezeled a dolgot. Nem kéne ennyire lazára venned, az ilyen személyek képesek addig elodázni a dolgok visszaadását, hogy utólag le is tagadják. Fő kérdésedre jogi szempontból más talán tudja a pontos választ
2022. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

menj oda személyesen és addig balhézz amíg vissza nem adja

máshogy nem fog menni

2022. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal fel kellett volna jelenteni.
2022. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Jogilag nem. Amúgy az
2022. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Semuhi válasza:
55%
Az már uszott 5 honap alatt ezeketegvehetted volna csunya a tanulopénz
2022. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: az én értelmezésem szerint ettől még mindig fent áll a bűntény, és ebben kértem segítséget hogy tényleg úgy van-e ahogy én azt értelmezem
2022. júl. 17. 22:47
 7/8 Semuhi válasza:
100%
Menj el. A házához és kérd vissza akkor
2022. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lopás. A dolog birtokjogát (nem a tulajdonjogát!!!) jogszerűen szerezte meg az ex, Te mint tulajdonos ruháztad fel a birtokjoggal. A lopáshoz BTK-ba ütköző módon kell megszerezni a dolgot. Ez egy egyszerű birtok per, ami a polgárjogi kategória. Ilyennel nem a rendőrség foglalkozik. Ha magától nem adja vissza akkor bizony beperelheted, ennyit tehetsz.
2023. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!