Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból valami kellemetlen...

Lehet abból valami kellemetlenségem, ha más (számomra idegen) is be van jelentve a lakásomba? Ha igen, hogyan tudom kijelentkeztetni?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve vettem ezt a lakást. Ma hozott a postás egy levelet a belügyminisztériumtól, ismeretlen névre. A szomszédaimtól megtudtam, hogy az illető még az előző lakó előtt lakott itt (vagy jelentették be ide). A dolog pikantériája, hogy én viszont még nem jelentkeztem át.
2022. júl. 21. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, mert nem zárhatod ki azt, aki hozzád van bejelentkezve.


Kényszer kijelentővel kijelentheted.

2022. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

"Lehet abból valami kellemetlenségem, ha más (számomra idegen) is be van jelentve a lakásomba?"

Szerintem lehet. Úgy gondolom, hogy akár rendőri segítséget is kérhet, hogy engedd be a lakásba. Hülyén hangzik, de ha nem engeded be, akkor úgy emlékszem, hogy az birtokháborítás.

"Ha igen, hogyan tudom kijelentkeztetni?"

Az okmányirodában lehet intézni. Nem árt egy tulajdoni lap, bár úgy tudom, hogy helyrajzi szám alapján is le tudják kérdezni, hogy Te vagy-e a tulajdonos.

"A dolog pikantériája, hogy én viszont még nem jelentkeztem át."

Nem vagy köteles a tulajdonodban levő lakásban lakni. Ezért az sem gond, ha nem vagy oda bejelentve.

2022. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#1, #2 Köszi! És annak utána lehet járni, hogy van-e esetleg még valaki ide bejelentve?
2022. júl. 21. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!