Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kényszeres kilakoltatás,...

Rashin kérdése:

Kényszeres kilakoltatás, kijelentkeztetés lakcímről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alaphelyzet:

A ház tulajdonosa anyum, nővérem és én.

Bátyám itt alszik és be van jelentve lakcímre.

"Namármost" mi ki szeretnénk jelentkeztetni őt a lakcímről. Nincs máshova bejelentve állandó lakcímre.

Semmilyen tulajdona nincs a házban, semmilyen mértékben nincs köze a házhoz.

Mit tudnánk tenni?


Nagyon fontos lenne, ugyanis én nem lakok teljesen itthon, egyetemre járok. Amikor nem vagyok itthon kb. megfélemlíti az anyukámat. Minden információnak örülnék!


Azt tudom, hogy régen lehetett x összegért kijelentkeztetni embert, de elvileg ez már nem lehetséges(?)



#lakcím #kilakoltatás #kiiratkoztatás
2014. szept. 5. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ott is lakik, akkor sajnos kényszerkijelentővel sem lehet kijelenteni, nem lehet kényszeríteni arra, hogy kiköltözzön. A kényszerkijelentést akkor lehetne megtenni, ha nem lakna ott, két tanúval ezt igazolni kell, és akkor fiktiválják a lakcímet.

Sajnos így elég nehézkes kipaterolni onnan. Ha bántalmazza anyukádat, ha nem is tettleg, de pszichésen, és ez bizonyítható, a megfelelő hatóságnál fel lehetne jelenteni, esetleg távolságtartást lehet kérni(bár nem tudom, ha ugyanaz a lakcím, hogyan oldható meg, melyik jog az erősebb), és akkor lépni, de igen kicsi az esélye, hogy egyszerűen, és rövid úton megoldódna ez a probléma.

2014. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm, hát ezt szomorúan hallom.

Úgy gondoltam, mint tulajdonos, csak eldönthetem, hogy ki lakik a házamban és ki nem... Természetesen azt megértem, hogy egy másik tulajdonost nem tudnék könnyen elküldeni, de hogy egy random embert se, ez már egy kicsit sok az elvárásaimnak. Főleg, hogy részesedése sincs, semmi, csak bejelentve van.

Azért van bejelentve, mert régen neki is részesedése volt, de kivásároltuk a részét, és akkor nem írattuk ki.

2014. szept. 5. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:

A lakcímbejelentésnek semmi köze nincs ehhez. Ha a bátyád nem lenne bejelentve, ugyanolyan jogon tartózkodna ott! Tehát nem lennétek előrébb, sem hátrébb. Nyugodtan nézz utána, a bejelentett lakcím semmilyen jogot nem eredményez. A bejelentkezés egy törvényből fakadó kötelezettséged, hogy a hatóságok tudják, hol laksz, tudják, hol szavazhatsz, hova járhatsz orvoshoz, stb.

(Kicsit hülye gyakorlata van ennek, mivel a bejelentéshez valóban kell a tulajdonos hozzájárulása, ezért sok esetben, pl. albérletnél ez meg is nehezíti a törvényi kötelezettség végrehajtását, meg macerás, de ettől függetlenül a lakcímbejelentésnek csak népességnyilvántartási jelentősége van.)


Természetesen a tulajdonos meghatározhatja, ki lakik a házában. De ez egy bonyolult ügy, mivel ő, ha jól értem, születése óta ott lakik. Nem tehetitek meg, hogy egyik nap kidobáljátok a cuccait, mint ahogy a főbérlő sem dobhatja ki az albérlőjét így. Bérleti szerződésnél úgy megy, hogy felhívjátok a figyelmét, hogy fel szeretnétek mondani a szerződést, aztán x nap múlva kezdeményezhetitek a kilakoltatást, de ha önként nem teszik meg, csak bíróság útján hajtható végre, "önbíráskodni" nem lehet.

Úgy vélem, itt is egy olyan utat lehetne bejárni, hogy először szépen megkéritek, hogy x nap múlva hagyja el a házat, ha meg nem akar, be kell perelni, hogy jogtalanul tartózkodik a magánterületen.

2014. szept. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amint írtam, régen a bátyámnak is volt része a házban, de kivásároltuk.

Amúgy én nagyon szívesen beperelném, de ha megkapja az idézést, vajon mennyire fog elkezdeni törni/zúzni? Mert már volt ilyen. Párszor már ki lett hívva a rendőrség.


Ha nem gond, lenne még egy kérdésem.

Azért jött elő a kiíratás, mert jött egy ember az egyik telefonszolgáltatótól, hogy a bátyámnak tartozása van feléjük lassan 2 éve( hogy jutottak el eddig..? ), és ha x időn belül nem fizeti ki, akkor a bejelentett lakcíméről visznek el tárgyakat. De neki nincs itt SEMMI, kb 2 póló meg két alsónadrág meg egy farmer. A mi tulajdonunkat elvihetik ilyen címszóval?


Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. szept. 6. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!