Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni?

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Vettem pár hónapja egy elég romos házat, tele szeméttel. Első dolgom volt hívni hulladékszállító céget akik elvittek mindent. Utána viszont elkezdtek zsarolni hogy az egyik zsákban találtak nagy mennyiségű tudatmódosító szer előállításának melléktermékét, de ha kifizetek egy 6 jegyű összeget akkor eltűntetik és köztünk fog maradni. Először azt hittem hogy csak egy gyenge zsarolási próbálkozás, el akartam küldeni őket a búsba, de utána bevillant hogy ők nem tudták hogy nem néztem át a szemetet, így nyilván zsarolni se tudnának vele, mert egyből rávághatnám hogy hazugság, mert nem volt közte semmi olyan. Annyira megijedtem hogy inkább fizettem. Utána közölte a főnökük hogy átverte az egyik dolgozójuk akinek a feladata lett volna a megsemmisítés, elrakta a pénzt de nem égette el, viszont ha egy még nagyobb összeget adok akkor tényleg elégeti és videót is kapok róla. Én hülye megint fizettem. Persze nem kaptam semmi videót, csak le lettem tiltva. Utána egy hónapig semmi hír nem volt, erre most hívott fel a főnök hogy elkapták a csomaggal a melóst és ha egy eddigieknél is nagyobb összeget fizetek akkor letagadja hogy tőlem lett elszállítva, elviszi a balhét. Én megmondtam hogy ennyi volt, nincs több pénzem, vállalom a felelősséget hogy tőlem lett elszállítva, de nem tudtam hogy mi volt benne és annyira megijedtem hogy inkább fizettem ahogy kérték hogy eltüntessék. Most viszont kijelentette hogy akkor én fogok csak rosszul járni mert az egész cégük ellenem fog tanúskodni mindenben stb. Már az is gyanús hogy mikor állítólag átverte a dolgozója, egyből kirúgta, most viszont azon van ezerrel hogy kihozza a börtönből és rám kenje az egészet.

Hogyan úszhatom meg a legkisebb következménnyel? Hazudni nem vagyok hajlandó szóval 3 opció van. Menjek a rendőrségre és mondjam el az igazat, várjam meg hogy ők jöjjenek, hátha csak blöffölnek vagy fizessek újra?



2022. júl. 25. 21:37
A kérdező szavazást indított:
Fizess
Tegyél vallomást
Ne csinálj semmit, csak blöffölnek
9 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy új film forgatókönyve?
2022. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Komoly a kérdés. Holnap reggelig van időm átgondolni hogy fizetek vagy nem.
2022. júl. 25. 21:43
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem, hogy van olyan hülye, aki fizet egy szemétszállítónak.
2022. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Miért is? Eddig korrektnek tűntek, sok helyen reklámozzák magukat. Normális lerakati engedélyük van, nem a semmi közepére borítják ki a sittet sunyiban. Ezért vannak vegyes érzéseim a dologgal kapcsolatban. Mert ha 2 random srácot kértem volna fel az utcáról hogy egy kis zsebpénzért vigyék el a szemetemet, az más lenne nyilván.
2022. júl. 25. 21:50
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Hát te azátn jó hülye vagy:D

Mondjuk remélem telefonos megbeszélés alapján készpénzben fizettél, hogy ne legyen mégcsak nyoma sem az egésznek:D


Igazából ott bsztad el, hogy elkezdtél fizetni. Mármint ezzel beismerted a saját bűnösségedet úgy, hogy nem vagy bűnös.

Szóval így maradt az, hogy továbbra is úgy táncolsz ahogy fütyülnek, azaz fizetsz, és az, hogy kezedbe veszed az irányítást és te mész el a rendőrökhöz.


De egyébként szerinted mennyire reális, hogy egy szemétégető alkalmazottja, aki azért.. hát... általában.. nem a legélesebb kés a fiókban... így keni vágja a drogkémiát? Jó, oké, utca nevelte, meg látta a Breaking Badet, de azért...


Szóval én azt mondom, hogy holnap szépen battyogj be az örsre és meséld el az egészet az elejétől.

Nyilván mondd el, hogy nem nézted át a szemetet, és azt is, hogy megijedtél, ezért fizettél. Pontos összeggel, fizetési móddal, dátummal, nevekkel stb...

A feljelentésed pedig zsarolásért történjen.


Valósznűleg ha csak simán elutasítod a fizetést és nem jelented fel őket, akkor sem csinlnak semmit. A te helyzeted könnyen megmagyarázható, mivel a tárgyakat meg lehet vizsgálni és egyértelmű lesz, hogy rajta van-e az ujjlenyomatod meg egyáltalán mikoriak.

Illetve az sem biztos, hogy tényleg köthetőek drogkészítéshez.

SŐT, az sem biztos, hogy vannak ilyen tárgyak és nem csak blöff az egész ahogy van.

Ellenben az, hogy küldtél nekik eg yhalom pénzt sokkal könnyebben tetten érhető, főleg, ha nem élő szóban történt a beszélgetés és a fizetés.

Azaz valójában sokkal rosszabbak az esélyeik, mint neked. Csak ők bátrabbak és kevésbé balfszok, mint te.


Sajnos ígyis-úgyis eljött az ideje amit már a legelején meg kellett volna tenned: bízz a hatóságokban. Csak most már buktál eg yhalom pénzt és bonyolultabbá tetted az ügyet.


Ha ártatlan vagy, nincs mitől félned.

2022. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 krwkco ***** válasza:
96%

Valaki nagyon unatkozik.

21:37-kor már nem kellene ilyen történeteket kitalálni, hanem szépen le kellene feküdni, hogy holnap időben beérj a munkába.

Bár abban igazad van, hogy ilyen melegben nem könnyű elaludni.

2022. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel hogy komoly a kérdésed.

1. azonnal hívd a zsarukat, hogy zsarolni akarnak téged!

2. röhögj egy nagyot, mert ekkora barmokat ritkán látni!

3. hagyd abba a röhögést, mert te még lököttebb vagy, hiszen majdnem bedőltél nekik!

4. engedd be a zsarukat!

5. ha mégis te tetted oda a "nagy mennyiségű tudatmódosító szer előállításának melléktermékét", akkor hívj egy ügyvédet és utána beszélj csak a zsarukkal!

2022. júl. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Kamu kérdés! Ennyire hülye senki nem lehet, hogy ártatlanul fizet. Az első zsarolásnál kellett volna rendőrségre menni, ha igaz lenne a sztori.
2022. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 krwkco ***** válasza:
100%

A szöveg szerintem azért is kamu, mert hiányoznak belőle a konkrétumok. Inkább irodalmi jellegű fordulatokat használ.

"ha kifizetek egy 6 jegyű összeget"

Mégis mennyit? 100 ezret? 999 999 forintot? Nem lett volna egyszerűbb leírni, amit mondtak? Vagy szó szerint ezt mondták és rádbízták a választást?

"nagy mennyiségű tudatmódosító szer előállításának melléktermékét"

Milyen tudatmódósító szer? Milyen vegyület ez a melléktermék? Nem mondták meg? Vagy nem kérdezted? Ha nem tudták, hogy milyen vegyület, akkor honnan vették, hogy ez az? Vagy az "író" egyszerűen nem tudja, hogy milyen hasonló vegyületek léteznek.

"erre most hívott fel a főnök hogy elkapták a csomaggal a melóst"

Egy zsák feltehetően mérgező, de értéktelen hulladék porral flangált. Minek?

"az egész cégük ellenem fog tanúskodni mindenben"

Mindenben? Abban, hogy nem jelentettek egy kábítószergyanus esetet, pedig régóta tudnak róla?

stb.

2022. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Végre kukagyurka talált valakit, aki nála is ostobább
2022. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!