Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges-e családi név...

Lehetséges-e családi név változtatás után lemondani az apáról? +ha büntetett előéletű lesz??

Figyelt kérdés

Olvastam egy hasonló kérdést, ahol tőlem egy pár évvel idősebb srác írta azt, hogy le szeretne mondani róla. Többen írták nem lehetséges, viszont én nem az eltartási miatt aggódom. Csak már sem lelkileg sem erkölcsileg nem viselem el ezt.. ebben az évben töltöm a 23 életévemet.


A sztori röviden:


Apám a születésem óta nem igazán foglakozik velem. Évek óta tartásdíj elmaradása van, munkahelyén feketén dolgozik hogy ne tudják tőle vonni. Amíg állami cégnél dolgozott, ez nem volt probléma. A mostani cég viszont kijelentette, viszont a vizsgálatok után kaptak bírságot emiatt.

Apámnak nincsen vagyona, nincs háza sem hagyatéka. Évekkel ezelőtt kifizették, amit elszórt.

Viszont van állami tartozása, 8 ha nem több millió forint.

Azt már nem is részletezem hogy havonta mennyit dohányzik és iszik. (Kb 135E forint.)

Végrehajtás folyik ellene, mivel az elmaradt gyerektartást díj (ami ugye a hitel előtt állna) és annak kamata sem vonható tőle jelenleg. Viszont ha a behajtó cég nem talál semmit a nevén, feljelentés után (ha édesanyám tényleg megteszi) börtönbe is csukhatják.


Ilyen esetben sem tudok lemondani róla? A nevemet megváltoztatom, rendben, de én nem szeretnék már ezek után kapcsolatot létesíteni vele. Amíg nem laktam otthon, próbáltam, annak az lett a vége hogy zsarolással alá íratott egy nyilatkozatot hogy lemondok a gyerektartásról (végül ezt anyukám megtámadta egy olyan nyilatkozattal hogy neki adom oda a jogot) így az övét a bíróság nem fogadta el. Sajnos manipulált annyira ő és az élettársa is, hogy megtegyem. Sajnos egy pillanatra elhittem, hogy szeretne velem törődni. Bíróság előtt sem lehetséges lemondani róla hogy az apám? Tudom, jogi út nagyon nem áll erre rendelkezésre, de bűntetett előélet után sem ?



2022. júl. 28. 08:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudna ő sem lemondani, Te sem.Mivel felnőtt vagy, így örökségnél lesz jelentősége.Jelen esetben a gyerektartás már nem is számít, rég felnőtt vagy.(Amúgy nincs olyan, hogy lemond valaki a gyerektartásról).
2022. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
1. Tanulok, így számít és jelentős elmaradása van. (Nappali tagozaton)
2022. júl. 28. 08:13
 3/34 A kérdező kommentje:

Első, másik dolog. Ha elmaradása van, akkor nem köteles kifizetni és kivenni a részét a gyereknevelésből?

Akkor így bárki kibujhatna a felelősség alól. A bíróság többször is felszólította hogy fizessen, 2 éve nem teszi. Hiába múltam el 18, ha még mindig tanulok.

Most gondolj bele abba, hogy mennyi egyetemista tanul 23-24 éves koráig. Keresetem nincsen. ösztöndíj nem fedezi a gyógyszerem havi költségét. (Pl a gyerektartás összege pontosan annyi lenne, ezen esetben.)

2022. júl. 28. 08:26
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

1. A névváltoztatásnak nincs semmi jelentösége semmilyen szempontból, nem változtatja meg a rokoni kapcsolatokat.

2. Családtagról "lemondani" nem lehet, az adott családba beleszülettél, ez adott dolog.

3. Apád elvileg köteles lenne a gyerektartát fizetni, ha nem tudja-nem akarja, az a bíróságra tartozik, neked semmi dolgod ezzel. Ha be tudják rajta hajtani valamikor, akkor megkapod a pénzt.

2022. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

4 köszönöm, bár már így hogy lassan megvan a szakmám így lassan felesleges lesz a pénz...

Itt nem azzal van a baj. Inkább az, hogy a tudat hogy tőle vagyok. Nem akarom ezt. Ha lehetséges, már most lemondanék az ő örökségéről is. Hitelt nem szeretnék orokolni, van három fia mellettem (nekem csak féltestvérek), szerintem meg tudják majd oldani.. :)

2022. júl. 28. 08:32
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ilyen. Majd ha meghalt, akkor lemondasz az oroksegrol a hagyatekin, de most nem tudsz errol sem.
2022. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Hiába tanulsz, max rokontartás járna, mert felnőtt Vagy.
2022. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztatod a neved és nem tartod vele a kapcsolatot. Csak a születési anyakönyvi kivonatodban szerepel az apád neve, sehol másutt, azt meg senki nem nézegeti. Hitelt meg senki nem örököl, ha nem akar, visszautasíthatja az örökséget bárki.
2022. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

7. Nappali tagozaton jár a gyerektartás. Bíróságon lett megítélve, 2 éve nem fizet. Megszakítás nélkül tanulok. Bíróság megítélte, ő próbál kibújni alóla. De hát ő tudja meddig húzza vonja, a behajtócég szerintem nem válogat.


Mondjuk számomra az sem volt fer hogy kiskoromban is miatta nélkülöztem, most meg a gyógyszeremre ne legyen pénz.. :)

2022. júl. 28. 08:45
 10/34 anonim ***** válasza:
89%
Apádról lemondani nem tudsz, ilyen nincs. Az örökségről le tudsz majd, ha meghalt, illetve le tudsz addig is, amíg él, ha ettől neked jobb, keress fel egy ügyvédei. Mivel pontosan ilyesmi helyzetben vagyok, én is nemrég beszéltem erről egy ügyvéddel. Ő mondta, hogy lehetséges, de halála után kevesebb macera az örökség elmondása.
2022. júl. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!