Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van lehetőség, hogy jogerős...

Van lehetőség, hogy jogerős ítélet után ne hamar, hanem kb. 6-8-10 hónappal kelljen bevonulnom a börtönbe a büntetésem letölteni?

Figyelt kérdés
Január elején előkészítő űlés volt a poffice ügybe és beismertem, lemondtam a tárgyaláshoz való jogomról így amit az ügyész kért 1 év 6 hó börtönt, megkaptam, ami azt jelenti, hogy másodfomon súlyosabbat nem kaphatok, mint amit az ügyész indítványozott. Ha másodfokon 1 év 6 hónapot kapok, akkor van lehetőség arra, hogy jó soká menjek be a börtönbe? Természetesen mindent csak törvényesen.

2022. júl. 31. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nyomós okkal kérelmezheted, pl. speciális ellátást igénylő betegség, amit odabent nem tudnának ellátni.
2022. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A jogerős ítélet kiszabását követően a Büntetés-Végrehajtás Országos Parancsnokságának felhívási osztálya határozza meg, hogy hol, mikor kell megjelenni a büntetés letöltésére. Aki önként nem kezdi meg a szabadságvesztésének letöltését, az azt kokáztatja, hogy később kizárják a feltételes szabadságból.


Azt tudom, hogy 2 évet meg nem haladó szabadságvesztés esetén halasztást lehet kérni, ami 3 hónap. bv.tv 39. paragrafus (1). Fontos tudni, hogy a halasztás kezdetét nem a felhívás dátumát, hanem a jogerőre emelkedéstől kell számítani. A halasztást az elsőfokú bíróságnál kell kérni. Azonban, ha a másodfokon nyílvános űlés tartásra kerűl sor, akkor a nyilvános űlésen az ítélet kihirdetése után a tanácselnöktől lehet kérni a 3 hó halasztást, melyet azonnal megenged, megad. Ezt tudom. De ha lejár a halasztás és három hónap múlva be kell vonulni, akkor utána, hogy lehet húzni?

2022. júl. 31. 20:28
 3/18 anonim ***** válasza:

Egyszer kérhetsz a bíróságtól 3 hónap halasztást, valami kamu indokkal.


Csak találj ki valami hihetőt, a kutyát sem fogja érdekelni ha formailag helyes, vagyis van indoklás. Megadják.


De nincs tovább!

2022. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De. Ha letelik a 3 hónap és a behívón lévő jelentkezési idöpont előtt kb. két héttel halasztás meghoszabbítása iránti kérelmet adok be betegség miatt és orvosi iratokkal alátámasztom, Én alátudom, mert szívbeteg is vagyok és szorító fájó erős szívdobogást érzek és beleírom, akkor lehet kérni a már megadott három hó halaszás meghosszabbítását. Ne nekem higyj DK-s, hanem olvasd el a 2013.evi CCXL törvény, bv.törvény 39 .paragrafust. az Ha a betegség veszélyezteti az elítélt életét az (1) bekezdés szerinti 3 hónap halasztás a (2) bekezdés b, pontja alapján meghosszabbítható.
2022. júl. 31. 21:10
 5/18 anonim ***** válasza:
4. Szegény M. Richard is ismerte a kibúvókat, mégis sikerült a börtönben kinyekkenni.
2022. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#4-nek(kérdezőnek):


A fent leírtak kizárólag akkor jogosítanak további halasztásra, ha a kezelésed nem megoldható a BV-kórházban.


Úgy baxnak be Tökölre, hogy csak úgy csattansz, "kisfiam".


És ne neked higyjek? Ez nem hit-kérdés.


14-szeresen büntetett előélettel nem hinném, hogy a kioktatásodra szorulok. XD

2022. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#4-nek:


De ha már annyira szereted a paragrafusokat, akkor legközelebb olvasd végig amit idézel!



(4) A (2) bekezdés esetében a tanács elnöke igazságügyi orvos-szakértői szakvélemény alapján állapítja meg a halasztás egészségügyi feltételeinek fennállását, és a BVOP egészségügyi szakterület vezetőjének - az elítélt egészségi állapotának BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁS KERETEI KÖZÖTT VALÓ KEZELHETŐSÉGÉRE VONATKOZÓ - nyilatkozatát figyelembe véve határoz a kérelemről.

2022. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Így van. Ezt tudom, majd ezután dönt , hogy engedélyezi a halasztást vagy sem. Viszont, ha ilyen történik, hogy az elítéltnek letelt a 3 hónapja és megjött a behívó mondjuk szeptember 1-re és augusztus 18 án bead az elítélt egy kérelmet az 1 fokú bíróságnak, hogy komolyabb szívpanaszai vannak és fájdalmat érez, csatol orvosi dokumentumot és az elsőfokú bíróság rendel ki igazságügyi orvosszakértőt, akinek 30 napja van a szakvélemény elkészítésére, akkor az első fokú bíróság egyben intézkedik a büntetés-végrehajtási bírónál a szabadságvesztés végrehatjásának függőben tartása iránt, mert, ha szeptember 1-re van behívó és augusztus 18 án adták be a kérelmet, azt 19 én elbírálja, nem fér bele a 30 napba. Így a függőben tartás lesz, és így nem kell megjelenni szep1ember 1-jén, hanem a szakértői vizsgálat elbírálása után ad ki új behívót a BVOP.
2022. júl. 31. 22:00
 9/18 anonim ***** válasza:

Figyelj!


Lehet hogy kegyetlen leszek, de a te érdekedben!


Nem lesz itt semmiféle 30 nap, függőben tartás, meg egyebek. A bíró pontosan tudja hogy a betegséged kezelhető BV-ben is, ezért kapásból fogja elutasítani. A szakértői vélemény pedig 30 napon belül meg fog érkezni.


Sajnálom, de arra kell hogy figyelmeztesselek, hogy ne reménykedj!


Csak magadat áltatod.

2022. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#10-nek:


Számítógépen átküldi a csatolt orvosi anyagodat, a szakértő pedig 1 perc alatt válaszol. A többi csak papírmunka.

2022. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!