Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tulajdonostársak általi...

A tulajdonostársak általi közgyűlés összehívása meddig lehetséges?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha

A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény

35. §

(2) bekezdés szerint történt közgyűlés összehívásának kezdeményezése, de azt sem a k.képviselő, sem az szvb. nem hívta össze.


"Kötelező a közgyűlés összehívása, ha azt a tulajdoni hányad 1/10-ével rendelkező tulajdonostársak a napirend, az ok és a közgyűlési határozatra tett javaslat megjelölésével írásban kérték. Ha a közös képviselő vagy az intézőbizottság elnöke a kérés kézhezvételétől számított 30 napon belüli időpontra a közgyűlést nem hívja össze, azt a harmincadik napot követő 15 napon belüli időpontra a számvizsgáló bizottság, ennek elmulasztása esetén az összehívást kérő tulajdonostársak vagy az általuk írásban megbízott bármely tulajdonostárs jogosult összehívni."



2022. aug. 1. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogy meddig lehetséges?Előterjesztitek, hogy közgyűlést akartok.Erre 30 napja van a házkezelőnek összehívni egy közgyűlést.Ha nem reagál, akkor onnantól számítva 15 nap után jogosultak vagytok ti, tulajdonosok közgyűlést összehívni.Ezt akármikor lehet kezdeményezni.
2022. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem jól értelmezed!

A 15 nap a számvizsgáló bizottságnak áll a rendelkezésére.

A kérdés az volt, hogy ezt követően nem "nekünk", hanem a TULAJDONOSTÁRSAKNAK meddig lehetséges összehívni a közgyűlést.

Amúgy a (társas)házkezlő nem egyenlő közösképviselő vagy intézőbizotság.

2022. aug. 1. 23:44
 3/11 A kérdező kommentje:

Akármikor? Tehát 30 év múlva is?

Miközben a közgyűlést alapértelmezés szerint a 33. § (1) bekezdés szerint a közös képviselő vagy az intézőbizottság elnöke hívja össze.

2022. aug. 1. 23:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A közösképviselő a társasházkezelő.Társasházkezelő papírt kell szerezni, hogy külsős emberként közösképviselő lehess.Lényegtelen.


Szerintem te nem érted amit írtam.Ha 30 napon belül nem reagál a képviselő, akkor a 30. naptól kezdve még 15 nap eltelik UTÁNA hívhatnak össze a lakók közgyűlést.Ezt is írja a törvény, el is olvastad.Ezt írtam én is.Mi nem érthető?

2022. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a számvizsgáló bizottság sem hív össze 15 napon belül, akkor már lehet nektek is.Ennyi a lényeg.
2022. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Attól függ mit akartok.Azt ti tudjátok mennyire sürgős nektek a közgyűlés ha a hivatalos időket kivártátok.Nem reális, hogy húznátok az időt.Gondolom le akarjátok váltani a közösképviselőt.
2022. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem csak abból az okból lehet a 35. § (2) bekezdés alapján kezdeményezni! Más is felmerülhet...
2022. aug. 2. 00:05
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
#7 Nem tudom miért vagy ilyen tudálékos, mivel nem is írtam, hogy kizárólag ez lehet az indok.Csak tippeltem.Továbbra is fenntartom, hogy normálisék akkor mennek keresztül ezen a tortúrán, ha fontos összehívni a közgyűlést.Onnantól akkor hívjátok össze, mikor akarjátok, ti tudjátok.
2022. aug. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez egy tisztán jogelméleti kérdés. Nem akar senki semmit. A kérdés, hogy meddig jogosultak a tulajdonostársak, pontosabban a kezdeményezést tevő, azt előterjesztő tulajdonostársak összehívni a közgyűlést.
2022. aug. 2. 00:17
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem írtad, csak tippelted, ebben az esetben az egy és ugyanaz.

Szerintem inkább legyél tudálékos.

Ott csúszol el nagyon, hogy a "ti" az nem a kérdező.

2022. aug. 2. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!